View Single Post
  #18  
Vechi 11.10.2021, 15:19:16
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carina Laura Vezi mesajul
Bună tuturor, ....nici el nu m-a încurajat în nici un fel, am ajuns acum lav136 kg. Am mers înaimte si am răbdat totul pt copil, ca el sa aibe tata, sa nu creasca fără ca și mine.. Pt ca eu mereu am crezut în sinea mea ca dacă mama răbda mai mult poate s-ar fi înțeles cu tata.. Am ales sa rabd cât pot, sa ma smeresc pt pacatele mele din tinerețe, sa mi duc crucea, convinsa ca dacă Dumnezeu pe el mi l a rânduit înseamnă că el e calea mea spre mantuire.. .....CE ziceți... Nu mai înțeleg nici ce și cât mai e corect creștinește....
Draga mea, problema ta e ca esti foarte grasa si furioasa pe nedrept ca o victima nedreptatita.

Ar trebui sa ai 70kg si tu in loc sa ai 70 ai aproape 140 adica dublu!

Poti sa slabesti. Eu am putut. De la 110-120kg am ajuns la 85kg.

Foloseste ganterele, dansul, alergarea, genoflexiuni, tractiuni, abdomene, multe abdomene, innot, exercitii spate, respiratie, orice exercitii, jocuri sportive, munca fizica grea, zilnic, 3-5 antrenamente pe zi pana nu mai poti de oboseala si transforma toate grasimile in fibra subtire.

Nu manca nimic cat mai mult, respecta posturile cele mari si posturile negre de peste saptamana si te roaga in permanenta in taina.

Nimeni nu vrea sa stea cu o femeie obeza ce se da victima agresiva daca nu o iubeste foarte mult.

Lasa iubirea fizica cu sotul, leapada sexul si iubeste-L pe Dumnezeu si devino perfecta pentru Dumnezeu, slaba, plina de forta musculara si cu trup perfect.

Poti sa slabesti, asta te doare ca nu esti pe cale, ca te delasi, ca poftesti toate ziua si manci mult de nervi si de stress, de anexietate pe fond emotional si faci crize de panica si ca sa te calmezi de frica manci si manci mult.

SLABESTE pana ajungi la 70kg! Crezi ca poti? Crezi ca vrei?

Pentru asta 6 zile din saptamana trebuie sa lupti timp de 3 luni. In fiecare zi 3-5 reprize de antrenament si sa nu manci si sa nu bei nimic. Trebuie sa te doara stomacul de foame si de sete si sa rezisti, sa te antrenezi pana aproape lesini si rabdand prin vointa sa progresezi.

Alt sfat bun nu am.

Credinta ortodoxa buna locuieste in trupuri bune si armonioase. Adu slava divinitatii si lupta sa ajungi pentru Domnul la 70kg fara sa folosesti substante de slabit, doar prin rugaciune si post si prin munca fizica si sport, exercitii, rabdare si vointa. In fiecare zi mai mult pana ajungi la telul pe care ti-l propui cu binecuvantare de la duhovnic sau de la sfintii din icoane si cu lepadare de sine si de iubirea de sine insuti.

Arata tuturor ca se poate ajungand la un corp perfect asa ca Anamaria Izabella belisima.

Cred ca daca asculti de Dumnezeu si ramai cu Hristos iti va fi bine.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 11.10.2021 at 15:24:03.
Reply With Quote