View Single Post
  #44  
Vechi 29.03.2009, 00:38:33
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Draga Marina, de doua zile n-am mai primit nici o veste despre Remus, am avut ceva probleme si nu am reusit sa dau telefon sa mai intreb, insa stiu ca Remus este mutat in salon, sta mama lui mereu cu el, ii citeste rugaciuni, mananca mancare usoara. Starea lui este buna, avand in vedere operatia de durata la care a fost supus, peste 10 ore. Medicii sunt bucurosi de reusita si spera in recuperarea lui Remus in mai bine de o luna, spuneau ei, daca nu vor aparea complicatii post operatorii.
Rugaciunile noastre ale tuturor, ale parintilor de la manastiri, ale parintilor trupesti au avut un rol benefic, nesperat in recuperarea lui Remus din groaznica ispita in care a cazut acum douazeci de zile. Inca nu poate vorbi dar sper din tot sufletul sa aflam ce l-a determinat sa faca acest gest necugetat. Bunul Dumnezeu il iubeste tare daca l-a ajutat sa iasa din coma profunda in care picase in ziua de 8 martie.
Sa nu uitati sa-l pomeniti in continuare in rugaciunile voastre, este limpede si clar ca rugaciunea colectiva a avut si are o amprenta de netagaduit.
Maine seara daca voi afla noutati, am sa vi le comunic de urgenta!
Va imbratisez pe toti cu mult drag, icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote