View Single Post
  #142  
Vechi 28.06.2015, 22:49:13
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arwein Vezi mesajul
Excelenta este plasarea antitezei dintre cele doua randuri de fotografii:
- pe de-o parte ce avem? Niste feme tinere, fotografiate la mare, in costume de baie, intr-o ipostaza absolut normala, fara nimic lasciv, provocator, chiar si un copilas acolo; o alta fotografie- o femeie tanara - ce poarta o fusta scurta, nu iesit din comun, ceva in genul a ceea ce se gaste in 90% din magazine, ii sta bine, e o tinuta de oras pentru varsta ei; pozele astea nu te fac sa razi, nu te intristeaza, ar putea fi din galeria ta de prietene, sunt niste "momente'si atat;
- pe de alta parte avem o mamaita cu un fel de colac de salvare in jurul capului...total inadecvata, dar o fi decenta? n-o fi decenta? Eu zic ca e decenta intruchipata, si cu capul acoperit!!! Asta mi se pare hazliu si cred ca cel care a postat are mult umor!
Care din cele doua ipostaze e smintitoare?
Daca pt unii dintre voi intruchiparea decentei inseamna doar o bunicuta ridata ,fara dinti si cu un colac in cap drept batjocura...inseamna ca este trist,nu este nimic de ras!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote