View Single Post
  #8  
Vechi 30.09.2009, 21:28:57
aureliapopescu aureliapopescu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2005
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 104
Implicit curaj

Draga Elena,
Am citit mesajul tau si imi dau seama ca dincolo de vorbe si incurajari ai nevoie si de fapte si faptele trebuie sa le facem si noi cei ce suntem aici pe forum, pe site de buni crestini si care culmea mai avem si "pretentii" de la noi ca suntem buni crestini.Cateodata suntem , cateodata ba...dar ma rog nu asta conteaza..acum!Conteaza sa aflam toti cei care dorim sa spunem o rugaciune pentru tine pentru voi sa stim numele voastre al tau si al sotului tau ( chiar daca nu este botezat). Doamne cat de mult ai putut sa-l iubesti ca sa ai curaj sa faci acest lucru...ai mare grija ca daca nu esti hotarata s-ar putea ca el sa te hotarasca si nu in modul in care doresti tu.Nu mai amana sub nici un motiv trecerea lui la credinta ta si cununati-va pentru ca timpul se va razbuna si s-ar putea sa pleci TU la alta credinta.
Ma rog sa nu fie asa.!!!
Pana atunci citeste Paraclisul Maicii Domnului cu post luni, miercur si vineri
Acatistul Sf.Nectarie si Acatistul Sf.Nicolae.Spovedeste-te cat mai des si ia aghiasma mare cat mai des data de un preot..de Sf.Impartasanie nici nu poate fi vorba!
E parerea mea si sfatul meu..imi cer scuze daca am scris ceva ce a adus mahnire sufletului tau.
Doamne Ajuta si sa auzim de bine!
Reply With Quote