Subiect: O intrebare...
View Single Post
  #13  
Vechi 07.10.2009, 16:02:52
Bautar's Avatar
Bautar Bautar is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Banat
Religia: Ortodox
Mesaje: 73
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bautar
Implicit

Si acum sa va spun o intamplare prin care eu am trecut.Probabil ca o sa deviez un pic de la subiect.Ce va povestesc mi s-a intamplat cand aveam o luna ,adica bebelus.Acest lucru il stiu de la bunica mea caci mamei mele i-a fost frica sa isi mai aduca de aminte.
Mama mea m-a nascut cu greutate prematura ,undeva la nici 2kg.Fiind mica si neavand forta ,mama mea nu a putu sa ma alapteze si treb sa fiu alimentata artificial.
Dupa un timp cand am mai prins sa zicem un pic de putere (am uitat sa mentionez ca mama mea 2 zile mergea acasa din spital cu mine si dupa 2 zile trebuia din nou sa ma duca la spital unde statea saraca cu saptamanile pana prindeam putere),in salon cu mama mea era si o femeie roma, ca nu vreau sa jignesc pe nimeni.Bunica mea se afla atunci si ea la noi ,deoarece ne ajuta fiind ca ii era greu mamei mele.M-a luat femeia aceea in brate si a vrut sa ma alapteze ,in momentul cand m-a luat in brate s-a uitat la mine si i-a spus mamei mele,citez"Vai ce ochi mari si frumosi are fetita ta".Din momentul acela am inchis ochii,au alertat medicii,mi-au fost facute fel de fel de injectii si tratamente de urgenta ca sa imi revin,dar fara rezultat.Au zis ca sunt gata si nu mai au ce sa imi faca.
Am fost pusa la aparate.Bunica mea atunci fiiind o femeie fff credincioasa a luat un pahar cu apa si mi-a descantat de 3 ori cu miez de paine si zacand fara incetare rugaciunile catre Dumnezeu si Maica Sfanta.Dupa ce mi-a dat a treia oara paine pe buze,am deschis ochii si am inceput sa plang si sa imi revin.Vreau sa va spun ca totul a durat ca 12 ore.
Repet acest lucru mi s-a intamplat cand eram bebelus,prin anul 1970.Va rog sa nu radeti de mine ,dar atunci ai mei din spusele medicilor trebuiau sa se pregateasca de mormantare.
Spuneti-mi va rog ,ce a putut fi acest lucru?
Va multumesc !
__________________
MAICUTA SFANTA PAZESTE-MA SUB ACOPERAMANTUL TAU.
Reply With Quote