View Single Post
  #52  
Vechi 17.02.2014, 01:00:09
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Duhovnicul Iuliei Ionescu: În urmă cu trei ani, mi-a spus că vrea să plece la mănăstire. Mama și bunica Iuliei erau de față, știau

http://www.gandul.info/stiri/duhovni...stiau-12094934


"Visarion Alexa, preotul paroh al Biserii Sfântul Nicolae din Militari, este în același timp și duhovnic al mamei și al bunicii fetei plecate de-acasă.

Duhovnicul Iuliei Ionescu, Visarion Alexa, a declarat pentru MEDIAFAX că a discutat cu mama și cu bunica ei în legătură cu dorința fetei de a pleca la mănăstire și au reușit împreună să o oprească, în urmă cu doi - trei ani, iar tânăra nu i-a indicat vreodată mănăstirea unde ar vrea să stea.

Visarion Alexa, preotul paroh al Biserii Sfântul Nicolae din Militari, este atât duhovnicul Iuliei, dar și al mamei și bunicii acesteia, iar fata nu venea niciodată singură la spovedanie, ci însoțită de una dintre cele două, care rămânea la câțiva metri depărtare.

"A existat o discuție cu mama și cu bunica că ea ar vrea să plece la o mănăstire. Atunci am reușit să o oprim eu, mama, bunica, toți ne-am implicat și am oprit-o pe Iulia. Și am început să-i explicăm că locul ei este în familie până la vârsta de 18 ani. "
Reply With Quote