View Single Post
  #33  
Vechi 01.02.2013, 16:44:32
alecsandra_ldc
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de marina31 Vezi mesajul
Si, da, primul pas de la el trebuie sa vina.
Dnei Simona, o sa scriu si pe privat doar sa am putin mai mult timp, diseara.
Dna Marina, imi place mult ce ati scris, asa este, si eu imi fac griji pt asta, ca uneori ma preocup mai mult de a placea unei persoane si uit a-l avea in vedere pe dzeu..pt ca stiu ca intotdeauna un om poate dezamagi si tot la dzeu trb sa te intorci, iar de dzeu avem nevoie mereu.

De ce trb sa vina de la "el" primul pas? Nu ma refer acum ca "ea" sa adreseze intrebari directe gen "ce-ai zice daca am fi impreuna" sau "iesi cu mine,doar noi doi, la o cafea?" sau "sa stii ca m-am indragostit de tine" etc.(ma rog, poate pt o anumita varsta..daca e vorba de o relatie existenta de prietenie poate merg si ele..dar au un efect de bolovan aruncat in lac...si face unde :) ) Dar daca lasa totul in seama "lui" e posibil ca lui sa nu-i pice fisa niciodata ca cuiva ii place de el..

Acum nush care e situatia dat fiind ca e vorba de un om cu zece ani mai mare, profesor..dar banuiesc ca se poate deschide o discutie pe subiecte comune..sau intrebari mai personale...sa zic asa gen "de unde sunteti".."de ce va pasioneaza subiectul in care profesati, cand ati descoperit ca va preocupa? " etc...prin asta intelegeam eu primul pas facut de "ea".Sau ceva legat de subiectul tezei de doctorat etc..i dunno.
Reply With Quote