Subiect: Mărturisire
View Single Post
  #39  
Vechi 30.12.2021, 21:52:35
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pacatosul5687475 Vezi mesajul
Da, așa este cum spune „Demetrius”. Eu nu mă căiesc și nu m-am căit niciodată. De aceea merit doar „bice pe spate”.
Cu precizarea, cine este fără de păcat să dea primul cu biciul.
Stii care e problema? Iti dai seama de paiul care s-a bagat in ochiul tau?

Noi, cu barna in ochi, ne straduim sa-ti dam mana ceresca sa poti sa iesi din butoiul cu melancolie in care vrei sa cazi tot mai adanc si tu crezi ca-ti aruncam bolovani in cap scrasnind din dinti.

Te iubim fratiorule si doar incercam sa te pazim de lupul ipocrit travestit ca sa nu te pape asa cum a papat iezii caprei cu 3 iezi din poveste.

Adica cum se interpreteaza Matei 6 cu 33, asta intrebi tu sustinand ca ai cautat Imparatia Cerurilor si in loc de adaugarea celorlalte pe deasupra tu susti ca ai primit doar spini si bice fara numar?

Pai asa se interpreteaza: nemultumirile si multumirile desarte asociate cu grijile lumesti te scot afara din Raiul Hristic dar cautarea mai inainte de toate a Imparatiei Cerurilori, sa cauti sa te rogi curat si sa faci mila traind in fratietate, te va face ca pe toate cele ce ti se vor adauga pe deasupra pe care le primesti sa le daruiesti din toata inima, din belsug, celor mult mai saraci si mai horopsiti decat tine.

Domnule teolog, ma iarta daca te-am judecat pripit, mai sunt si copii abuzati de profesori, preoti, duhovnici si de frati, exista destule exemple negative.

Insa tu chiar crezi ca Dumnezeu ti-a facut rau pe nedrept prin ei si El s-a bucurat?
Inseamna ca a fost un exemplu pentru tine, tu trebuia sa te bucuri si tu in tine impreuna cu El caci ”fericiti sunt cei prigoniti pentru numele Meu, caci a lor este Imparatia Cerurilor”. (Ma gandesc ca n-ai inteles bucuria Lui cand era cu tine in taina in dureri si nedreptatiri.)

(Nu fii trist... si pe mine m-a batut mereu... insa EU-lumeU chiar merit, dar sunt convins ca pe tine te-a batut Dumnezeu ca sa se reimplineasca scriptura: ”Bate-voi Pastorul si oile (pamantesti si caprele) se vor risipi”. Nu uita ca bataia lui Dumnezeu e rupta din Rai, acolo unde bate Dumnezeu cresc floricele, invie mortii si canta ingerasii.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.12.2021 at 22:11:11.
Reply With Quote