View Single Post
  #32  
Vechi 18.06.2010, 22:35:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Preasfanta si Preacurata Stapana , Nascatore de Dumnezeu , Fecioara Maria , nu ma lasa sa pier in spurcaciunile si deprinderile mele cele pacatoase , ci trimite-mi milele tale cele bogate . Tu , ceea ce esti Maica indurarilor si milostivirilor , nu ma trece cu vedrea pe mine cel pierdut , ci intoarce-ma si ma scoate din tina pacatului precum de demult Fiul tau a scos-o pe desfranata , pe fiul cel risipitor si pe vamesul . Daruieste-mi izvoare de lacrimi si spala-mi intinaciunea pacatelor mele . Nu ma lepada , nu te scarbi de mine spurcatul , ci cu apele indurarilor tale , stinge sufletul meu cel aprins de patimi necurate .izbaveste-ma de flacarile cu care ma aprind demonii . Rapeste-ma din fata acestor caini care ma latra . Vreau sa vad cum ii alungi pe acesti diavoli intunecati , predandu-ma in mainile luminosilor si bunilor ingeri ! Caci tu esti Nascatoarea de Dumnezeu , mantuirea pacatosilor , aparatoarea si intoarcerea celor deznadajduiti , mangaierea celor intristati . Fiul tau si Dumnezeul nostru te-a daruit mie , celui ce te chem din toata inima , ca pe o mijlocitoare ! Miluieste-ma , Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu pe mine nevrednicul pentru milostivirea Fiului si Dumnezeului nostru . Amin !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote