View Single Post
  #10  
Vechi 28.12.2012, 21:41:38
vidoveczandrei's Avatar
vidoveczandrei vidoveczandrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.02.2010
Locație: oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 475
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vidoveczandrei
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Archangel Vezi mesajul
Buna ziua, cer si eu ajutor intr-o problema care ma roade de ceva vreme ... e cam asa pe scurt ... am fost ateu pana la 20-21 de ani... timp in care am meditat in ura si intuneric ... e ca rezultat mi-a aparut un fel de vorbire in cuvinte foarte ciudate... ganduri ciudate imi invadau mintea si soapte imi vorbeau... ei... prin interventia Divina am scapat de ganduri soapte.. si toata ura ce o aveam in mine... dar de vorbirea asta nu... frate si cand vorbeste nu se mai opreste ... nici nu stiu de unde vin cuvintele ca daca ma pui sa iti reproduc dupa ce le zic nu le mai am in minte sau ceva de genu... am vreo problema? voi ce ziceti?
prietene nu exista asa ceva,doar penticostali au asa ceva,daca fratele tau e penticostal,e gresit ceea ce face.Un singur lucru iti spun,persoana care are in sangele sau o limba(de exemplu engleza) nu e nicio problema(nu e o forma penticostala) ca asa sa nascut,dar persoana care doreste sa invete o alta limba(de ex:franceza) el trebuie sa invete asa cum e.Conceptia asta penticostala e o greseala ca ei au primit limbi de foc de Duhul Sfant,desi nu au primit-o.Penticostalii nu o sa inteleaga niciodata aceasta Taina ce li s-a dat si Apostolilor care este total diferit.Cei de pe acest thread sa nu-l considerati nebun,e doar asa acum intr-o forma care a reusit totusi sa fie un crestin.Deci Archangel mergi spre Ortodoxie acolo esti mai in singuranta decat la penticostali,i-ati pe fratele tau si mergeti pe aceasta cale,iti spun doar ca si sfat,tu alegi.Ceea ce spuns de unii da e sa mergi la un preot ca poate te va indruma el mai bine decat noi.Vorbirea din limbi este un fel Turnul Babel la penticostali,deci nu te lua dupa cei care nu cunosc Ortodoxia si mai ales pe Duhul Sfant.

Deci prietene tu alegi ce vrei sa faci,eu unul o sa ma rog pentru tine,ca vad ca ai fost invins de crestini si acum cauti locul potrivit pentru tine,eu iti spun sa vii in Ortodoxie ca nu va fi nimic care sa stea in cale.

Domnul sa te ajute!:)
__________________
"Cand e vorba de lucruri trecatoare si pamantesti, suntem sarguitori si ravnitori, dar cand putem agonisi atat de usor pe cele netrecatoare si vesnice, noi intarziem si trandavim."Sfantul Ioan Gura de Aur

Last edited by vidoveczandrei; 28.12.2012 at 21:48:35.
Reply With Quote