View Single Post
  #9  
Vechi 17.03.2014, 16:24:22
ioana5760 ioana5760 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2014
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

Spui ca se simte in siguranta cu tine dar ca nu intelege de ce nu poate tine la tine.

Cred ca s-a implicat in prietenia cu tine pentru a nu fi singura, iar tu esti un <pansament> pentru ea, incearca prin iesirile impreuna cu tine sa se salveze de suferinta, sa schimbe mediul, sa schimbe un zambet, o vorba, sa uite trecutul. Asta la exterior.
La interior eu cred ca nu s-a vindecat, dragostea se vindeca greu si de asta inca nu simte nimic pentru tine. Nu are cum sa simta pentru tine ceva daca nu s-a vindecat de trecut, daca nu l-a uitat pe cel din trecut, daca nu a lasat trecutul in urma si asta cere timp. Poate de la acel baiat inca mai spera cat de putin la o impacare.
Se mai poate ca ruptura cu acel baiat sa fie definitiva si sa-si fi impietrit inima si ii trebuie timp pentru a trece la liniste si echilibru, incredere in sine, sa-si incarce bateriile si apoi sa de deschida iar spre o noua dragoste. Poti fi tu acela care esti langa ea si sa te apreciereze pentru rabdarea si iubirea ta sau te poti astepta cand e refacuta sa spuna ca nu esti tu acela pe care-l vrea.
E complicat, depinde de tine ce vei face.

Daca spui ca era bine pana a merge acasa la tine si dupa aceea s-a racit vizibil, e posibil ca avea niste asteptari materiale legate de tine, poate se intreaba cum va veti realiza impreuna ca familie, ce perspective are alaturi de tine si probabil s-au mai racit si sentimentele si diplomatic iti spune ca "nu stie de ce nu poate tine la tine" ...
Cred ca daca situatia ta materiala ar fi fost f. buna, ai fi zis "wow, ce noros sunt, ce mult ma iubeste fata asta" si nu mai erai aici pe forum.

Incearca totusi sa ii dai si un ultimatum, ori e cu tine si se implica, ori isi plange de mila ca nu stie de ce nu poate iubi, ca doar nu te plimba ca pe-un catel.
Te mai gandesti.
Tu trebuie sa hotarasti. Noi ne dam cu pararea.
Reply With Quote