View Single Post
  #105  
Vechi 31.01.2017, 22:23:41
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Nu este partea cea mai importanta, dar conteaza si asta!


Si hobyurile sau pasiunile comune nu se rezuma numai la citit!

De exemplul, un om la 25-30 de ani are o alta fire, o alta energie fizica, i place de exemplul sa faca sport, excursii pe munte, este mai energic, etc!

Pe cand un om la 45-50 de ani are mai putina energie fizica, are anumite tabieturi, i place de exemplul sa se uite mai mult la televizor (la emisiuni politice sau la vreun meci de fotbal, etc), sa citeasca presa, sa joace table vara in parc si sa discute cu alti oameni de varsta lui, etc!


Si de asta zic ca nu este bine sa fie o diferenta prea mare de varsta intre soti- ca sa poata sa aibe pasiuni, hobbyuri si preocupari comune in timpul liber!


Multi oameni de varste apropiate s-au cunoscut (si ulterior indragostit si casatorit) si in urma unor pasiuni sau hobbyuri comune sau a participarii la unele evenimente (sportive, culturale, etc) , care le-au placut la amandoi.
Asa gandesc si eu fiecare floare la timpul ei zice o zicala. Daca imi iau in barbat cu 20 de ani mai batran cind eu vreau sa merg la o distracitie el vrea sa se odihnesca si asa mai departe.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote