View Single Post
  #15  
Vechi 27.02.2022, 16:00:23
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
GPalama mi se pare ca il vorbesti exagerat de negativ. Vreau sa imi arati de cand a iesit din puscarie cand a vorbit asa cum descrii.
Era in urma cu vreo 15 ani luase un portar de prin Portugalia ,parca il chema Carlos. Nu era cine stie ce portar. A luat doua goluri in meciuri importante si Gigi nu l-a mai vrut la echipa.
A luat vreo 4 goluri cu Middlesbrough când au pierdut de la 3-0 avantaj după un meci și o repriză favorabilă și așa au ratat o finală cu Sevilla.

Și acolo a fost o cârpeală de-a lui Gigi, a vrut jucători liberi de contract, nu a vrut să mai dea bani buni pe un portar beton, deci asta arată că nu știe management și că e un om care se calicește câteodată, deși are bani.

Distruge o echipă cu vreo 9 jucători buni, pt doi aduși gratis ca să facă economiii, care nu pot ține pasul, cei 9 titulari și-au ratat potențialul sportiv maxim că li s-au băgat plombe în echipă pt care au avut de tras.

Mie mi se pare că i-a distrus pe alții pe care-i critica Alibec, Keseru, Budescu, și mulți alții care au jucat bine până la un punct, dar se satură și ei să vină patronul să-i critice.

În primul rând că nu e treaba unui patron să-și critice jucătorii la tv, dacă nu-i plac îi pune pe lista de transferuri, ce alți patroni își discută angajații la tv ?

De un jucător râdea că are chelie: „Nu ai față de decar, pentru că nu ai nici păr în cap! Îi luăm numărul 10 lui Grzelak! Ăla merită numărul 10? Nu mai transfer în viața mea jucători cu chelie”, spunea Gigi Becali.

Pe Ganea l-a dat afară de la Voluntari că îl avea pe fin patron acolo https://ziare.com/ionel-ganea/stiri-...becali-1423799

Deci are momente când face rău și se mai și amuză, nu spun că face numai rău, dar are și el ceva negativ, cine știe dacă ar intra în mănăstire ar încerca să facă și acolo cu călugării cum face cu jucătorii, să-i mute de colo colo ca pe niște berbecuți.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote