View Single Post
  #69  
Vechi 24.02.2012, 16:05:07
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihai36 Vezi mesajul
uneori gura pacatosului adevar graieste , eu l-am vazut cu ochii mei si ascultat cu urechile mele la Simbata de Sus (in 97) si nu se ascundea de nimeni ci doar sinodul trebuia sa taca referitor la inforrmatie.
Faptul că părintele se arată anumitor oameni nu contest...dar când a murit părintele este foarte clar.

Citat:
În prealabil postat de Mihai36 Vezi mesajul
in mod similar si alti crestini care l-au vazut acolo dupa 90 azi sint considerati eretici sau nebuni, posedati sau cine mai stie dusmani ai credintei.
E prima relatare de acest fel, pe care eu personal o citesc. Nu am auzit asemenea "povești" până acum.

Citat:
În prealabil postat de Mihai36 Vezi mesajul
nu trebuie sa credeti pe cuvint findca stiu ca nu am credibilitte
tocmai de aceea a opresc aici desi ar mai fi fost si alte lucruri de marturisit
Oare pe cine să cred? Pe tine sau pe cei care l-au cunoscut personal?
- Pr Petru Vamvulescu - îmi este duhovnic, a participat la îmormântarea păritelui Arsenie.
- Pr David - a stat cu părintele Arsenie 7 ani la Drăgănescu.
- d-na Adriana A. - l-a avut ca duhovnic pe părintele Arsenie, a ținut în casă mamuscrisul "Cărării Împărăției" până după anii 90 și alte persoane care l-au cunoscut pe părintele.
Sunt sute de relatări de la cei care l-au cunoscut pe părintele și care au participat la mormântarea părintelui (preoți, călugări). Cam greu frate să mă duci cu zăhărelul.
Reply With Quote