View Single Post
  #1  
Vechi 16.02.2011, 16:10:35
mamicaisteata mamicaisteata is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2010
Mesaje: 1
Implicit Minune a sfintei noastre cuvioase Parascheeva!!!

Era intr-o zi de 14 octombrie, zi in care o cinstim pe draga noastra Preacuvioasa Parascheeva, la Iasi...Era spre seara...Am plecat prin oras cu mama si cu copiii mei de 3 si 5 ani...In oras era f aglomerat...Am intrat intr-un magazin de incaltaminte (care la ora aceea era gol), iar mama si-a pus geanta pe un fotoliu si a incercat niste pantofi...La un moment dat au intrat in magazin 2 fete, au stat cateva secunde, si apoi au disparut din magazin CU TOT CU GEANTA MAICA-MII...Pana sa ne dam noi seama, copiii au incercat sa spuna ceva, dar noi nu ne-am dat seama imediat...Cand am realizat..."PRINDE ORBUL, SCOATE-I OCHII!"...ce sa mai facem?...TREBUIA SA FIM ATENTE LA GEANTA!...Ce sa mai lungim vorba...in geanta erau 450 ron, buletinul maica-mii si altele, dar acestea erau cele mai importante...Cand am realizat ca totul s-a intamplat in aceasta zi sfanta, i-am zis mamei sa nu dispere, ca o sa ne ajute Sfanta Cuvioasa Parascheeva, pt. ca nu imi puteam inchipui cum ar putea cineva sa faca asta chiar de ziua asta sfanta...!I-am zis mamei sa ne rugam la Sfanta ca sigur o sa se rezolve!...
Acum,...un mic exercitiu de logica omeneasca...ce credeti ca ar fi disparut intai din geanta?...BANII, nu?...apoi toate celelalte!...
Noi n-am disperat, insa ne-am rugat incontinuu in acea seara la Sfanta Cuvioasa Parascheeva!...Si - ce sa vedeti?...MINUNE!!!
...Ma suna mama a doua zi de dimineata PLANGAND: la ea la usa erau doua femei cu BANII (CEI 450 RON)SI BULETINUL MAICA-MII...de fapt, o femeie cu fata ei...era femeie de serviciu (cu frica de DUMNEZEU), chiar prin zona aceea, si facand curat in acea seara pe la scari,- cand a dus gunoiul la container - a gasit BANII si BULETINUL JOS, LANGA CONTAINER...Sa nu mai spun ca "INTAMPLATOR" acea femeie avea adresa la doua blocuri de maica-mea...(asa s-a hotarat sa vina sa-i aduca ce a gasit, pt ca s-a uitat pe adresa de buletin si a vazut ca "intamplator" sta langa mama...)
Dragilor, TOTDEAUNA m-a ajutat Sfanta!...inclusiv ca mai am o fetita dupa 2 minunati baietei...! RUGATI-VA CU INCREDERE SI VETI FI RASPLATITI! DAR SA NU UITAM NICIODATA SA MULTUMIM!!!
SLAVA LUI DUMNEZEU PENTRU TOATE!!!
DOAMNE, IARTA-NE, MILUIESTE-NE SI NE MAINTUIESTE!!!
DOAMNE-AJUTA TUTUROR!!!
Reply With Quote