View Single Post
  #18  
Vechi 10.09.2010, 01:14:38
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Frati crestini, Parintele Arsenie Papcioc ne-a sugerat o rezistenta pasiva, nu una isterica. Refuzarea actului trebuie facuta individual...Le refuzam, statul se va afla in fata unui esec.
Bravo! Asa va vreau! Nu va lasati prostiti, fratilor! Ascultati la mine care le stiu pe toate!...
Ionel, Ionelule... daca stai prea aproape de strana, s-ar putea sa nu intelegi Sf. Liturghie in toata esenta ei, ci doar partea cantaretilor... Iarta-ma ca imi permit sa glumesc astfel, dar un asa sfat nu-l poti afla la tot pasul.
Am mai spus-o si pe alt topic: oare e cineva care nu are un telefon mobil? Nu cred. Si tu ai unul, Ionele, dar nu inteleg de ce l-ai acceptat, fiindca este dotat cu CIP si vine de la Satana! Calculatorul de pe care iti scrii mesajul de impotrivire, are in burtika lui mai multe astfel de CIP-uri, dar vad ca nu te simti deranjat de ele. Actele cu CIP exact asa arata si nu ne sunt bagate sub piele, iar ele reprezinta o modalitate mult mai simpla de a ne identifica intr-un fisier de date. Daca acceptam ca suntem intr-o vreme in care timpul in sine se masoara altfel (avand in vedere telefonul, avionul, automobilul, etc), trebuie sa acceptam si faptul ca vanzatorul de la colt nu mai trebuie sa socoteasca cu creionul pe hartie pretul pe care sa-l achiti pentru produse si nici granicerul sa nu invarteasca la manivela ca sa vorbeasca cu seful de post daca in comuna X este unu Ionel a lui Cutare si Cutare si daca a furat vreo gaina de prin vecini sau nu!... Deocamdata, toata aceasta munca este pentru evitarea formalitatilor, ceea ce - sa recunoastem - la noi in tara e cam pe dos, nu fiindca ne e teama de Antihrist, ci fiindca asa suntem noi: asezam caruta inaintea boilor!
Atasez mai jos doua variante de carduri bancare (cele de credit mai periculoase daca sunt folosite fara ratiune) o legitimatie prototip din Marea Britanie si un buletin de identitate din Statele Unite, fata si verso. Toate cu CIP. Concret, nu cred ca e cineva in masura sa refuze B.I.-ul fara a incalca legea statului. Sigur, il poti arunca la cos imediat dupa primire, dar asta nu ti-L aduce pe Mantuitor in suflet si nici nu-ti da libera trecere in Imparatia lui Dumnezeu!
Attached Images
File Type: jpg card de banca -debit, credit.jpg (22,6 KB, 11 views)
File Type: jpg Prototip legitimatie - Anglia.jpg (24,5 KB, 12 views)
File Type: jpg Buletin de Identitate - USA.jpg (27,1 KB, 9 views)

Last edited by OmuBun; 10.09.2010 at 01:18:10.
Reply With Quote