View Single Post
  #26  
Vechi 09.12.2010, 21:42:24
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Sectarii vorbesc si folosesc mai tot timpul termenul de Pocainta , dar intorc spatele si nu cinstesc pe Preasfanta Fecioara Nascatoare de Dumnezeu si pururea Fecioara Maria . Putem vorbi de o pocainta adevarata fara a cinsti asa cum se cuvine pe Preasfanta Fecioara ? Exista oare crestin adevarat ce nu simte ajutorul dat de Fecioara Maria ? Ajutorul pe care , dintotdeauna , credinciosii l-au primit de la Maica Domnului i-a facut pe acestia sa vesteasca tuturor minunata si grabnica implinire a rugaciunilor de la Dumnezeu prin mijlocirea Sfintei Fecioare Maria . Pentru mine personal , Presfanta Fecioara mi-a ascultat din totdeauna necazurile , durerile si cererile mele . La Sfanta ei icoana am cazut in genunchi cand am intrat in Biserica in urma cu ceva ani in urma cand un mare necaz si suparare ma apasa . Am plans si m-am rugat mult timp la icoana ei ! Ea m-a indemnat sa fac o Sfanta Spovedanie cum n-am mai facut nici cand , si tot ea m-a scos din necazurile mele . De atunci am inmultit rugaciunile catre ea , si tot de atunci cand cad in pacat , ei ma rog si-i spun cele savarsite . Icoanele ei ma privesc in ochi , parca imi vorbesc , iar intalnirea cu sfantul chip al ei imi da putere , nadejde sa ma ridic si sa merg mai departe. Sa multumim Domnului ca suntem Ortodocsi si putem sa o cinstim asa cum trebuie ! Sunt convins ca si pe voi Preasfanta Fecioara va ajuta necontenit pe drumul greu si ingust al Pocaintei , si sincer va spun ca nu stiu ce am fi facut daca ea nu ne-ar fi mijlocitoare directa in fata lui Dumnezeu !
Si mie tot ea mi-a starnit interesul fata de Dumnezeu.
Reply With Quote