View Single Post
  #29  
Vechi 09.12.2010, 22:44:44
rasofor rasofor is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.07.2009
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
Maica Domnului m-a intors si pe mine spre Dumnezeu.. Cred ca e o mare Mijlocitoare in Cer si un ghid in drumul mantuirii noastre.. Ca la nunta din Cana si ca in iconografie sta cu mana intinsa si arata spre Fiu ei Preasfant.Cred ca o putem numi si Maica a pocaintei..
In urma cu multi ani m-am rugat si mi-a salvat copilul in timpul unei operatii grele , dupa ce in rugaciune , pe holul spitalului , mi-am recunoscut pacatele si am inteles pedeapsa lui Dumnezeu . In decurs de cateva ore mi-am revazut toata viata. Nu poti sa intelegi asta decat daca treci prin asa ceva. Mult poate Maica Domnului si mare trecere are in fata Fiului . Preasfanta Fecioara , miluieste-ne pe noi !
__________________
Arsenie Papacioc ( 1914 – 2011)

„ Pai sunt impotriva ecumenismului! ...Pe viata si pe moarte impotriva! Ce ecumenism? Ce parere aveti despre secte si biserica catolica? Sunt anatematizati, asta este! Nu le garantam mantuirea, nu putem! Si Sfintii Parinti, Sinoade intregi, considera ca acestea sunt erezii! Si o erezie anatematizata nu putem sa consideram ca este o mantuire! „
Reply With Quote