View Single Post
  #10  
Vechi 05.06.2012, 23:38:49
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
sunt de acord sa vorbim frumos ,sa ne respectam dar eu cred ca cel mai mult merita respectul (mai ales sufletesc) oamenii cu bun simt,crestinii adevarati pe care-i respecti sufleteste nu pt statutul social,nivelul de studii etc

-lui Dumnezeu ne adresam tu:tu Doamne ajuta-mi,nu dumneavoastra; dumneavoastra e folosit la nivel social si atata tot; adica ii satisfaci orgoliul celui care-i zici dvs,eu asa vad lucrurile.se creaza o distanta sufleteasca.

-asa ca daca ne adresam cu tu parca se creaza o apropiere sufleteasca intre noi,normal respectandu-ne sufleteste unul pe celalalt.

Si eu merg pe acelasi principiu.
Ii apreciez pe cei ca si mine,care nu cauta grandomania,faima lumii si respectul tuturor.
Nu-mi place sa folosesc"dumneavoastra"uzual si nu-mi place cand altii folosesc acest termen adresandu-mi-se.
Nu prea stiu care este imaginea mea pe forum,insa in viata de zi cu zi sunt o persoana foarte prietenoasa,care relatioaneaza mult,ori felul acesta deschis si nu pompos-politicos-distant,m-a ajutat intotdeauna in relatiile interumane.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote