View Single Post
  #18  
Vechi 04.01.2012, 11:30:53
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Asta e chiar culmea. Sunteti pe un forum crestin-ortodox.
Daca nu mai vreti "sectanti ortodoxisti", marginiti-va la forumul catolic! Ce cautati aici?
Acest user se refera la mine si la ortodocsii care nu sunt ecumenisti, si asta o face de aproape o luna, desi am spus de mai multe ori ca nu doresc sa comunic cu un astfel de individ. Din cauza ca nu e atentionat niciodata de admin isi permite din ce in ce mai mult, obraznicia sa se pare ca ajunge sa creasca constant. Culmea nesimtirii e ca si el spune ca Biserica e doar BC, dar neputand suporta adevarul atunci cand nu mai are argumente incepe sa devina agresiv si sa bage pumnul in gura. Ca e el asa nu e treaba noastra, dar de ce adminul nu face nimic, pot intra tot ciudatii pe forum fara sa se intample nimic? Desi i-am spus despre faptul ca a inceput cu sectarii ortodocsi, dar de cateva luni ii tot spun ca acest user e foarte agresiv cu cei ce nu ii impartasesc parerile strambe.
Asadar nu e vorba doar ca incearca sa isi impuna conceptiile cultului lui, pentru ca sunt si eterodocsi mai normali, dar are si un caracter schimonosit si e rautacios. Se contrazice, insista in prostiile pe care le spune in ciuda tuturor dovezilor si incepe sa tace, la inceput usor, de genul minti, esti inselat de diavol, habar nu ai, etc.
E avantajul doar ca ne putem da seama ca pentru unii eterodocsi e adevarat ce scrie in Sfanta Scriptura despre eretici. Problema e ca fiind in acelasi loc si neintelegand de vorba buan trebuie sa te cobori la nivelul lui de rautate si sa-i raspunzi cam la fel, altfel te balacareste tot timpul.
Dar ortodocsii care scriu rar sau doar la unele subiecte nu stiu ce se intampla in tot forumul.
Reply With Quote