View Single Post
  #26  
Vechi 18.06.2012, 03:20:03
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Da-l incolo de doctor,nu prea ma atrag spitalele de niciun fel! Am altele pe cap,crezi ca numai de doctori nu-mi arde mie? Nu stiu,e alta senzatie pe monitor,ma enerveaza,mai ales cand vad un volum mare de litere,fara un inceput sau sfarsit fizic,asemenea paginilor cartii. La o carte pot numara paginile,vad cat am citit,cat mai am de parcurs etc.,e o alta senzatie. Pe monitor efectiv ma enerveaza sa o fac,desi mai am si momente cand citesc si texte mai lungi. Lasa-ti-ma cu doctorii,mie nu imi place formatul digital si punct. Poate doar sa imi iau o tableta,sa gasesc niste setari optime (luminozitate + dimensiune font) si sa stau in pat. Altfel nicio sansa sa ma apuc sa citesc carti intregi sau acatiste de pe net.

Intrebai cum e cand citesc dintr-o carte: cum sa fie,e ok,e normal,doar ca obosesc si asa,ma ia somnul parca. Asta se datoreaza si oboselii mele generale si mai ales depinde si cat de mult ma fascineaza ceea ce citesc. O carte care-mi place o termin imediat,am citit si 400 pagini in 3 zile,dintre care 200 in una singura. Deci depinde de multi factori.
Reply With Quote