Subiect: nasii de botez
View Single Post
  #32  
Vechi 09.04.2015, 11:08:58
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maniucu Vezi mesajul
Mulțumesc din suflet pentru aceste rânduri si pentru gândurile frumoase!
Nu am iesit deloc din casa de aproape o luna( in afara de doua vizite la dr., nici la biserica nu am fost). Cel mai tare ma doare ca, din cauza starii de rau, nu pot folosi timpul asta de stat in pat, pentru rugăciune. Abia reusesc sa spun Doamne miluiește sau Doamne Iisuse Hristoase.... De obicei, cu textele stăteam bine, cu simțirea mai prost. Starea mea o compar cu cea a sufletului după moarte...cand realizezi ca ai gresit, dar nu mai poti face nimic. Asa sunt si eu acum: îmi doresc să mă rog, dar nici asta nu pot să fac asa cum trebuie. Nu vad nimic înălțător in suferinta mea si ma doare ruptura asta de viața bisericii în perioada triodului, cea mai frumoasă perioadă a anului.
Mă mângâi cu gândul ca daca pruncul se va naste sănătos, toata perioada aceasta grea va fi uitata.
Îmbrățișări si de la mine!
Imi pare rau....
Chemati preotul acasa sa va impartaseasca, trebuie sa vina, doar ca azi si maine e cam aglomerat...
Ziceam ca era bine sa mergeti si la Sf Maslu, dar ziserati ca nu va puteti scula din pat...poate mai aveti pe acasa macar putin ulei sfintit sau va poate aduce cineva...
Luati aghiazma si anafura in fiecare dimneata, daca se poate, rugati pe cineva sa va aduca
Trimiteti sotul sa va aduca Lumina in noaptea de Inviere, si sa impartaseasca copilul cel mare, nu mai stiu ce aveti, fetita sau baietel, daca nu poate dansul, rugati parintii sau nasii...
Poate reusiti sa urmariti la radio/tv slujbele din aceste seri ( deniile)...
Sper sa aveti parte de intelegere si colaborare din partea familiei...
Si eu sunt mai tulburata in perioada asta, desi ma simt destul de bine, fizic, multumesc lui Dumnezeu, dar uite ca parca cel rau vrea sa strice randuiala firii...
Multa sanatate va doresc si sa va bucurati totusi de Invierea Domnului! Doamne ajuta!
Reply With Quote