View Single Post
  #5  
Vechi 05.11.2015, 15:53:01
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

[quote=AlinB;604744
Mirosea a tzeapa de la o posta si unii parca se roaga sa fie tzepuiti.
poti sa spui ca te rogi sa primesti teapa, o astfel de naivitate este impardonabila.
[/QUOTE]

Crede-ma, Alin ca nu m-am rugat sa fiu tepuita....Nu cred ca este intentia nimanui sa piarda niste bani....Dar daca s-a intamplat, s-a intamplat..Mea culpa ca sunt naiva si cred in oameni...Poate asta e unul din defectele mele majore..intotdeauna sa vad lumina din om si sa uit ca are si intuneric in suflet..
Dar pe de alta parte, daca Iisus ar fi gandit ca tine, nu se mai sacrifica pentru noi...
Ai dreptate, am sa incerc si la politie, cu extrasul de cont..desi acolo nu pot decat sa dau o depozitie si sa astept ca investigatiile sa-si urmeze cursul firesc...Teama mi-e ca nu cumva doamna sa-si fi lichidat si contul bancar si toate celea...deja isi sterge urmele f rapid si eficient.
Oricum, Dumnezeu e sus si face el dreptate intr-ul fel sau altul..ma mangai cu vorba asta.
E prima oara in viata cand patesc asa ceva si clar ca voi trage invataminte...si nu, n-as fi putut sa dau banii direct doctorului veterinar, ca fara o confirmare a platii in avans, nu s-ar fi efectuat transportul.
Doamna spunea ca apeleaza la o firma specializata in servicii veterinare, ca plateste in avans firma, astfel incat soferul sa poata pleca noaptea si dimineata sa livreze catelusii la cine i-a comandat.Precizez ca in poze erau 4 catelusi si fiecare trebuia livrat la destinatar..unde locuia el.
Parea si f convingatoare la telefon, parea chiar atasata de puisori, imi tot spunea ca au carnet de sanatate, sunt vaccinati..si sa avem grija de puiul nostru..s-o sunam imediat cum il primim, etc..
Nici o secunda nu mi-a trecut prin cap ca poate fi inselatorie...dar..