View Single Post
  #132  
Vechi 11.07.2022, 10:08:06
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.274
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Poate ca oi fi eu ciob, dar daca tu te faci pe tine oala sparta(ceea ce si esti) ce sa mai zic(?)!
De fapt, poate ca te pocaiesti, te micsorezi ca Ioan Botezatorul, ceea ce nu-mi vine a crede, pentru ca esti, asa cum bine zici, oala sparta...

Nici tu nu stii ce vrei sa zici, ca dac-ai sti ai zice.
In mod sigur tu vrei sa trambitzezi, dar tastatura nu-i trambitza si te musca de degete.

Si aici (unde te-am boldat) dai cu bâta în baltă.


”Da-da”, stiu ce vrei sa zici ca sa tot repeti, ca cica metempsihoza si karâma sunt valabile.

No comment daca tu din doua proverbe si zicatori romanesti ai inteles ca io-s oala sparta si ca vreau sa fur trambitzele ca sa trambitzez eu.

Pe mine nu ma mushca tastatura dar pe tine te cam mushca viermele care nu moare ca sa-i implinesti idealul de lumomid suit pe Smochin, singur fara Dumnezeu si mandru de la idoli ca-i fara euri.

(Nu pun mana pe bata, sabie, cutzit, pulan, bolovan, idol, nimic nimicitor... asa ca n-am cum da cu ea in balta)

Sau tu ce vrei sa zici, ca Domnul Iisus nu s-a pocait mereu ca sa asculte de Tatăl si sa faca voia Lui? Negi botezul Domnului?

Din cate vad mai degraba tu esti cel ce te crezi Iosua, dar pe dos vrand sa dai cu toiagul in Iordan ca sa rebotezi cu razbunare.

Repet porunca Divina in sperantza ca ti se deschide un al 7-lea simtz.
Citat:
În prealabil postat de Moroco :
Pocaiti-va deci ca Domnul Iisus Hristos Cuvantul, ca Ioan si ca sfintii!...
Nu ca lumea!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 11.07.2022 at 10:31:16.
Reply With Quote