View Single Post
  #104  
Vechi 03.02.2010, 01:20:25
amarius
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Ioana-Andreea Vezi mesajul
Daca nu L-ai gasit intr-o religie,de ce nu te rogi acasa,ci te duci la adunari?
Te emotionezi ca ti-au dat Biblie?In primul rand,ti-au dat una modificata.In al doilea rand,daca atat vroiai o Biblie,puteai sa o cumperi.Asa si oamneii rai iti pot da lucruri imorale,asta nu inseamna ca ce generosi sunt ei.
Spui ca trebuie sa iesi schimbat fata de cum ai intrat.Asta depinde de tine.Vrei sa spui ca e de vina Ortodoxia ca n-ai iesit tu schimbat?Tu trebuie sa te caiesti de pacate,pentru asta.
Ioana-Andreea, nu ti-am spus ca nu ma rog acasa, iar la adunare merg duminica deoarece este ziua Domnului, cand nu merg imi pare rau.
Biblia care am primit-o pur si simlu, ii multumesc Lui D-zeu ptr. ea, deoarece nu aveam in Belgia de unde lua, cumpara.
Biblia tradusa de Cornilescu nu este modificata, iar Cornilescu a fost preot ortodox cand a tradus-o. Daca sunt diferente pe care le stii, poti sa intrebi si iti pot traduce cat de cat, si vei vedea ca si in orice traducere (ortodoxa, cornilescu,...) se mai fac greseli, dar esentialul este acelasi si nu poate fi interpretat.
Normal ca depinde de mine daca ies schimbat sau nu, ca de aceea merg. Dar nu inteleg de ce consideri ca as fi considerat ca ortodoxia este de vina, poate fi baptista, penticostala,...
ma refeream la biserica nu religie sau teologie, ca asa am scris.