View Single Post
Vechi 10.08.2016, 01:07:40
nacu simona nacu simona is offline
Senior Member

Data înregistrării: 10.12.2013
Implicit Parintii sunt impotriva

Citat:
În prealabil postat de Bublisor Vezi mesajul
Intradevar nu am mai fost prezenta in ultimele zile,iar acum am intrat in discutie pt ca pur si simplu am vazut cum practic va certati pe cine cunoaste mai multe in ortodoxie,care e mai credincios,ba chiar s.au adus si cateva jigniri la adresa anumitor utilizatori ai forumului.

Revenind la subiectul topicului,relatia mea s.a reluat,l.am iertat pt acea scapare,am incercat sa il inteleg si pe el ce simte si cred ca a fost rezultatul stresului acumulat si a frustrarilor venite in urma tensiunilor prezente in ultima perioada. Nu stiu daca am facut bine sau am gresit,dar asa am simtit,ca trebuie sa il iert.

Inca ceva, Bublisor, daca vrei sa faci nunta crestina, ai un link mai jos, asa, pentru "orientare".

Vezi de ce ne certam intre noi? Pentru ca unii spun ca au credinta, dar nu fac dupa credinta, ci dupa cum vor ei si le place. Cred ca iti dai seama ca si in medicina vei pune in practica ceea ce vei invata, nu ceea ce vei vrea tu, sau iti vei inchipui, vei visa, ori te va invata bunica.
Asadar nu lua in seama sfaturile binevoitoare ale lui Igor, care de fapt nu-ti da niciun sfat, ci doar te dezinformeaza.
Acum, desigur, nu am pretentia sa faci ca mine, dar din experienta stiu ca daca ascultam de Biserica, de Dumnezeu adica, primim mult ajutor.

Doamne ajuta!

http://www.sfaturiortodoxe.ro/pcleopa/32nunta.htm
Reply With Quote