View Single Post
  #27  
Vechi 14.03.2021, 08:47:06
moshu's Avatar
moshu moshu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2008
Locație: Tg-Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 238
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru moshu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RaduRO Vezi mesajul
In afara de Biserica. Desi nici acolo nu prea mai sunt. Si multe nu au ganduri serioase de a se imprieteni in vederea casatoriei.

Poate ca e o problema ca stau intr-un oras mare (Craiova). Poate doar in orasele mici sau la tara se mai pastreaza credinta si traditia...
Pui problema gresit. Nu ai nevoie de o fata "crestina", prin asta intelegandu-se ca se duc frecvent la biserica. Ai nevoie de o fata decenta. O fata decenta chiar daca nu merge la biserica o sa vrea sa mearga cu tine si o sa inceapa sa tina traditiile. Obsesia cu "sa fie crestina" este infantila. Ghideaza-te sa fie decenta. Mai e ceva: majoritatea fetelor sunt decente; procentajul de fete care sunt rele, fac droguri etc, comparativ cu baietii e mult, mult mai mic. Ceea ce iti lipseste tie este sa intri in vorba cu fetele. Deci daca abordezi o fata pe zi aia ar insemna 365 de fete pe an; imposibil sa nu pice ceva din 365 de fete. Poate pe zi e exagerat; sa zicem pe saptama. Intreaba-ti prietenii, fa rost de nr de telefon, intreaba cu tupeu. Si aia e.

Apropos, am auzit ca adelina02 este disponibila.

Citat:
În prealabil postat de adelina02 Vezi mesajul
asta asa este. Din pacate nici in Biserica nu prea gasesti. Am avut unele momente de disperare in care mi-am crezut viata ratata din cauza ca nu m-am casatorit pana acum si oricat as fi cautat, nu am gasit. Uneori ma gandesc ce lispeste si ce rugaciune mai trebuie sa zic.
Am vazut multe fete din generatia mea care nu si-au gasit pe nimeni si cam majoritatea era din cauza cu umblau cu plasa la cumparaturi. Iei o rosie in mana, o invarti pe toate partile, o pui jos, cauti alta mai buna, cu masina daca se poate. Din nenorocire cea mai buna perioada a vietii cand sa te casatoresti este imediat dupa studentie; pentru ca atunci amandoi sunt parliti; cand se ajunge la 30 de ani deja apar in discutie banii, ca masina, apartament, job etc.
Citat:
În prealabil postat de adelina02 Vezi mesajul
Da, am avut o relatie de 5 ani. [...]
Sfinte Sisoie, imi retrag cuvintele de mai sus. Ce ai descris este groaznic, dar nu toti baietii sunt asa. Ai nevoie de cineva, sa te trateze corespunzator. Si sa nu mai contactezi in veci pururi baiatul ala. S-a terminat.

Apropos, am auzit ca RaduRO ar fi disponibil. Faceti schimb de poze si daca va place fizic unul de celalalt sau macar sa fie netru, e ok, daca nu, renuntati de la inceput. Atractia fizica e importanta.
__________________
Vine mosul pe carare, Cu cojocul in spinare.

http://www.youtube.com/watch?v=Q4027l_BsDE&NR=1 - it's supposed to be funny like me!
Reply With Quote