Subiect: Omule, incotro?
View Single Post
  #27  
Vechi 09.12.2014, 22:25:30
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit Doamne ajută

Citat:
În prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
@mirela


Chiar cred că e bună ideea cu sacosa cu zahăr si ulei, dar să vedem dacă forumul functionează si pe teren, sau doar în virtual.
*****

Oamenii din Biserica unde mergi, nu organizeaza ceva de Craciun? Sa mergeti la un camin de batrani/copii/mame sarace etc?

Biserica Ortodoxa Romana, aici in Toronto, face ceva de genul anual. Daca aici se poate, se poate si in SUA.
La noi la biserică (biserici) se fac diferite actiuni de Crăciun, dar n-am auzit să fie una de genul celor de mai sus, cu implicarea directă a enoriasilor. Din câte stiu se fac donatii în bani, din partea parohiei, pentru diverse organizatii care au nevoie de ajutor. Si probabil mai sunt ajutate cu bani si persoane individuale.

În altă ordine de idei, am primit MP-ul tău dar n-am cum să-ti răspund pentru că se pare tu nu poti primi mesaje private de la oricine - probabil ti-ai setat contul ca să poti primi MP numai de la prieteni si admini. Asa că ti-am trimis un friendship request ! :) dacă nici asa nu merge, mai vedem cum rezolvăm. Multumim !
Reply With Quote