Subiect: Ajutati-ma
View Single Post
  #14  
Vechi 05.08.2010, 14:25:55
IulianBobo IulianBobo is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.10.2007
Mesaje: 16
Implicit

Darkanian, am simtit si eu ce simti tu acum. Nu fii nelinistit. Nu esti singur. Problema este urmatoarea. In momentul in care un om decide ca vrea sa aleaga drumul acesta al Crucii, sa-si schimbe viata in bine catre Dumnezeu, atunci incepe razboiul adevarat. Cam aceleasi probleme le-am avut si eu. Si inca le mai am. Acum insa, mai intervine ceva. Nevoia ta de liniste, deci de Dumnezeu, te face sa te cunosti mai bine. Sa-ti vezi starea. Si tu ti-o vezi. Dar nu te nelinisti atat de mult. Toti suntem pacatosi. Insa numai cei ce-L cauta pe Domnul ajung sa vada o parte din aceasta stare. A-ti lua viata este cel mai las lucru de care poate da dovada cineva. Doamne fereste pentru ca este pacat impotriva Duhului Sfant si nu se iarta. Gandurile acestea insa pe care tu le ai tot mai des de cand ai inceput a cauta viata duhovniceasca, este clar ca vin de la diavolul. El ne munceste asa. Tu tot ce trebuie sa faci este sa te duci la duhovnic, daca se poate zilnic, sa-l suni ori de cate ori iti vin aceste ganduri si sa asculti de el. Dar nu te nelinisti. Stai cuminte, barbatos si cere ajutor de la Domnul. Du-te la Maslu cu pomelnic. Da-te zilnic cu mir pe frunte, cu aghiazma, si gaseste-ti un sfant pe care il simpatizezi mai mult si vorbeste cu el ca si cum ar fi langa tine. In gandul tau. Sfatul meu ar fi, ca rugaciune, sa citesti zilnic si de cate ori te supara, Paraclisul Maicii Domnului. Maica Domnului se supara ca nu cerem nimic de la ea, ca nu o bagam in seama - zice P. Arsenie Papacioc. Dar du-te neaparat la duhovnic cat mai repede.

Daca vii la Constanta, la mare, da-mi un telefon si ne intalnim daca vrei, te duc la Catedrala unde avem o multime de sfinte moaste. Iti las nr. meu pe mesaj privat.

Doamne ajuta.
Reply With Quote