View Single Post
  #7  
Vechi 02.08.2007, 11:18:22
cristina83 cristina83 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.03.2007
Mesaje: 93
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jenica
Pentru ca maine incepe postul Maicutei Domnului as vrea sa intelegem (cat putem) rostul postului. Scopul lui.. Postul spun sfintii parinti, nu este numai trupesc, ci este si sufletesc..sa stim sa si iubim, sa stim sa iertam. Mi-as dori din tot sufetul sa incepem de acum, din acest post!! sa incercam sa iubim mai mult. Nici o cununa nu este mai frumosa decat aceea pe care o primesti pentru ca iti iubesti vrasmasul.. Sa nu uitam ca fiecare vorba, fiecare gest jignitor este un cutit infipt acolo unde ar trebui sa sarutam pe semenul noastru..in Inima!! Am o singura rugaminte, cu lacrimi va rog.. sa incercam sa suportam pe Toata lumea, nu exista oamnei buni sau rai...exista doar Patima in TINE si prin ea faci lumea rea. sa incercam sa iertam mai mult si sa iubim cu Iubirea Lui.
sa ma iertati jenica
Ce ai scris tu draga Jenica este minunat, cuvintele tale miscindu-ma pina in adincul inimii.Cu ac. cuvinte m-ai trezit la realitate, adica, si eu trebuie sa arat persoanei ca am iertat-o, nu sa tin doar pt. mine. M ultumesc pt. ac. cuvinte frumoase spuse de tine.
Reply With Quote