View Single Post
  #132  
Vechi 28.01.2016, 12:28:31
Grabriella Grabriella is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2009
Locație: Cluj
Religia: Ortodox
Mesaje: 288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ahilpterodactil Vezi mesajul
Ati simtit nevoie sa va dati putine aere, nu?
Acuma, ca sa va reveniti din gomflarea care va apasa: unde credeti ca e ratacirea de care spuneam ca ma tem - la pomanagii si ignoranti sau, dimpotriva, la preadarnicii si preacucernicii care isi inchipuie ca au ei o socoteala a lor cu Dumnezeu, cu Arsenie Boca sau mai stiu eu cu cine?
De cine ati inteles ca ma tem, ca nu cumva sa devin asa: de saraci si pomanagii sau de sfintisorii si sfintisoarele asa destepte ca dvs.?

V-as ruga sa nu imi mai rastalmaciti textul, pe viitor. Daca voiti, desigur.
Iarta-ma, frate!
Era vorba despre mine. Chiar eu am facut aceasta greseala dupa ce m-am convertit. Cand am vazut cat de minunata si profunda si mareata este Ortodoxia in comparatie cu celelalte secte pe unde am haladuit , n-am putut sa-mi opresc mirarea si dispretul si judecarea acestor amarati care isi ziceau ortodocsi si care habar nu aveau de comoara incredintata lor.Si astfel dupa ce am aflat detalii despre minunatele invataturi ortodoxe m-am intors cu dispret si acuzatii fata de insasi femeia care m-a chemat la Ortodoxie si care, desi nu era o traitoare si o cunoscatoare , a avut dragoste si rabdare sa ma atraga in Biserica. Ea a maturat doar calea spre Biserica.
Nu am vrut sa atac era doar un comentariu legat de textul domnului doctor.