View Single Post
  #664  
Vechi 02.02.2016, 20:22:39
vasilica eu vasilica eu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2016
Mesaje: 3
Implicit

Buna seara! Acum ca am mai citit cateva postari cu minunile sf Nectarie ce le face mai ales in cazul bonlavilor(dealtfel si in cazul meu mi-a ajutat si la analize nu a iesit nimic grav,ba mai mult ma simt foarte bine dupa multi ani desi iau tratament de 4 zile!)mi-am amintit o intamplare de acum 4 ani.Eram in prag de licenta si eram coplesita de multe probleme: decesul tatalui meu, probleme financiare, prietenul meu era plecat in afara pentru cateva luni,iar eu treb sa dau licenta intrun oras pe care nu prea il stiam..si nici nu stiam unde sa stau cat tine licenta..2 saptamani am plans si incercam sa invat.nu reuseam sa pricep nimic din cauza nelinistii!Am inceput sa citesc din cartea de rugaciuni pe care o aveam in casa apoi am vazut ca am si Acatistul Sf.Nectarie dat de cineva mai demult.Initial am zis ca e doar pt cei bonlavi apoi am spus ca Sfantul poate ma va ajuta mai ales ca trebuia sa merg la Bucuresti pentru licenta si auzisem ca acolo exista o bisericuta cu moastele sale..Incet,incet m-am linistit, am mers singura in oras,am inchiriat singura ceva acolo,am luat licenta cu bine,iar seara cand eram speriata ca sunt singura printre straini citeam acatistul sf.Nectarie si Acoperamantul Maicii Domnului si simteam ca nu sunt singura ca sf.Nectarie e acolo in usa garsonierei si nu lasa pe nimeni sa-mi faca vreun rau...asa am putut sa ma adun,sa scap de frici si sa ma concentrez pe invatat.Peste ceva timp cand am revenit in Bucuresti am fost in biserica la moastele Sfantului sa-i multumesc..Pe sf.Nectarie l-am simtit ca un protector atunci..
Reply With Quote