Subiect: Este adevarat?
View Single Post
  #10  
Vechi 24.08.2012, 14:29:37
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ToaderValentin Vezi mesajul
Salutare, eu ascult aproape toata ziua muzica rap si rock, este pacat? Un prieten mi-a spus ca da. Chiar daca se injura in muzica si eu de firea mea nu injur este pacat ca ascult asa ceva? Sunt multi interpreti de muzica rap care vorbesc si de Dumnezeu si de credinta ex. Cedry2k care a fost invitat si la Oreste in emisiune.. ma atrage mult rappul este pacat ?
Salut Toadere,

Știi de ce e păcat? Pentru că o să te bîntuie amintirea vorbelor urîte, a înjurăturilor, multă vreme. Eu am ascultat Paraziții ani de zile prin studenție, le știu multe versuri pe dinafară, chiar o piesă întreagă. Și acum aș vrea să nu-i fi ascultat, căci trebuie să fac eforturi de a ignora gîndurile care-mi vin uneori, readucîndu-mi în minte felul lor de a se exprima în public.

Îmi mai plăceau niște formații rock de genul Dimmu Borgir, care au o linie melodică interesantă, dar pentru faptul că lovesc în tot ce e mai sfînt, i-am trecut pe lista neagră.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.

Last edited by Florin-Ionut; 24.08.2012 at 14:31:44.
Reply With Quote