View Single Post
  #64  
Vechi 30.01.2010, 16:57:36
bodo1222's Avatar
bodo1222 bodo1222 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2010
Locație: Husi
Religia: Ortodox
Mesaje: 80
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Dar totusi asa cum am spus si eu...si se vede si din formularea intrebarii, cumva ca ceea ce tot incerci tu sa afirmi este pur si simplu mandrie si incerci sa subliniezi faptul ca cei casatoriti nu au/simt asa o dragoste...cel putin in masura pe care o ai tu!!!

Tu de unde stii ce au in suflet oamenii totusi, si cum poti crede macar ca ceea ce ai decis tu e ceva recomandabil???

Poti sa explici ce vrei sa spui prin " Putini ar face aceasta...putini au aceasta dragoste pentru Dumnezeu"!!!???????????????


P.S. Incearca sa constientizezi ca deciziile tale si ale familiei tale sunt ale voastre si atat, iar comparatiile si supozitiile nu prea isi au locul.

Calea spre mantuire o afla fiecare in locul in care este, si nu trebuie sa schimbi banda neaparat...unii au ales de la inceput si bine, si poate cu aceeasi dragoste pe care tu ai aflat-o doar intr-un anumit punct al vietii tale!!!!
Nu esti lamurit(a) ..nu e vb de mine..eu nu cred ca am atat dragoste de Dumnezeu incat sa-mi pot lasa familia...nu inca...de fapt...eu am doar frica de Dumnezeu deocamdata...daca as avea dragoste poate as avea curajul sa fac asta...
Reply With Quote