View Single Post
  #230  
Vechi 06.06.2010, 21:28:42
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

Daca aveti nevoie de formularea unui chestionar, va ajut cu mare placere. Am lucrat 7 ani in studii de piata.

Doamne ajuta.

Citat:
În prealabil postat de vasilik Vezi mesajul
Bine Valentina, am sa iti scriu aici informatiile de care ai nevoie:
1.Chestionarul
Cred ca ar fi mai bine sa o iau cu inceputul si sa iti ca partea practica a lucrarii mele de licenta consta intr-o cercetare la firma S.C.DEDEMAN S.R.L., care este o firma de retail(vanzari). In primul rand trebuie sa spun ce cercetez, adica, mai precis, care este obiectivul cercetarii. Bineinteles ca obiectivul cercetarii mele este "analiza influentei structurii organizatorice asupra managementului resurselor umane". De aici, pe baza acestui obiectiv trebuie sa alcatuiesc doua ipoteze, ca dupa aceea sa pot realiza un chestionar de intrebari pe un esantion de 20 de persoane iar in functiile de raspunsurile lor sa pot trage concluziile. Nu stiu daca sunt inteleasa, dar cred ca ar fi mai bine daca am face schimb de id-urile de mess pentru a ne fi mai usor in comunicare( bineinteles, asta cu acordul tau).
Eu am un model de licenta pentru partea practica, cam cum ar trebui sa arate, si poate ca daca ti-as trimite-o, ti-ar fi si tie mai usor.
2. Biblioografia
Ca si surse de inspiratie pentru partea teoretica am folosit urmatoarele carti:
1. Managementul Resurselor Umane(manual de practica) - Michael Amstrong
2. Managementul personalului - G.A.Cole
3. Managementul vanzarilor - Bill Donaldson
4. Concurenta intr-o lume plata - Victor K. Fung
5. Managementul resurselor umane - Adriana Prodan
6. Management - Concepte si Aplicatii practice - Panaite Nica
7. Bazele managementului - Ion Dijmanescu

Sper ca toate aceste informatii sa iti fie de folos si poate pe messenger o sa iti dau mult mai multe informatii de care ai nevoie.
Reply With Quote