View Single Post
  #5  
Vechi 20.01.2015, 12:37:40
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne ajuta!

bogdan.mx, tu nu esti gay! Stii cum s-a ajuns la asta, stand de vorba cu gandurile... Gandurile sunt de la diavol, ca si scarba pe care o simti acum fata de fete.
Incepe prin a-ti dori sa scapi de asta, dar fara sa pui conditii - deci fara: "AČ™ vrea să mă vindec, da. Dar fără să îmi placă fetele. Adică să nu mă mai atragă deloc băieČ›ii."

Vei scapa negresit! Pacatul l-ai facut cu gandul, dar nu si cu fapta. Tu nici macar nu-ti doresti sa fii cu un baiat si acesta este un lucru bun - dovedeste ca propria constiinta se revolta in fata unei astfel de anomalii, glasul constiintei tale nu a amutit, slava Domnului!

Iti multumim pentru incredere si speram ca vei iesi foarte curand la liman!

Nu mai sta de vorba cu gandurile, spune Tatal Nostru in gand cat de des poti sau orice alta rugaciune pe care o stii si mergi urgent la un duhovnic. Spovedeste-te si de "ca orice copil pe la vârsta de 12 ani, am început să cunosc această parte omenească însă sub un mod păcătos.".

Doar spovedania te va ajuta! Nu poti lupta singur cu diavolul. Prin rugaciunea de dezlegarea de la sfarsitul spovedaniei, ti se iarta TOATE pacatele pe care le spui preotului iar parintele te va sfatui ce ai de facut in continuare si se va ruga pentru tine. Nu ascunde nimic de el - varsa tot raul acolo, la spovedanie!

Inca ceva - cand cadem in pacate, o greseala pe care o comitem de obicei este aceea de a gasi vinovatii in alta parte, cumva ne justificam greselile, ne cautam scuze. Dumnezeu nu asta vrea de la noi. Chiar daca persoanele din jurul nostru ne creeaza mediul favorabil spre pacate/greseli, nu ei sunt de vina ci doar noi. Dumnezeu asta vrea, sa ne recunoastem slabiciunile, neputintele si sa cerem de la El ajutor si vindecare.
Asuma-ti responsabilitatea tuturor alegerilor si a consecintelor care apar! Si nu mai sta de vorba cu gandurile!!

Daca Dumnezeu a permis sa ai parte de aceasta incercare, fii sigur ca ai in tine toate resursele necesare pentru a iesi invingator!!

Va fi bine, Bogan! Curaj!

Last edited by crinrin; 20.01.2015 at 12:42:11.
Reply With Quote