View Single Post
  #287  
Vechi 03.11.2015, 13:42:34
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Stiu ca era un clip cu o alta trupa - se pare ca in acelasi club. Acolo erau niste cruci in flacari.

Desi exista asemenea simbolistica in muzica metal, foarte putine formatii sunt cu adevarat sataniste. Iar fanii - probabil doar aia care au probleme la cap. Multi dintre acesti tineri vor deveni mai tarziu crestini asa ca eu cred ca e pacat sa aruncam si noi cu laturi peste ei. Sigur, eu cred ca e pacat sa participam si la maneaua asta generalizata din aceste zile, suntem exact ca aia din Coreea de Nord si cine nu plange in public e pus la zid.
Dar cu privire la muzica - eu cred ca satana se ascunde mai degraba in manele sau in muzica asta usurica de prin cluburile de fite, pe unde se nasc si se inmultesc feministele si gheii. :)
Sa nu uitam ca Parintele Serafim Rose a mers intre "satanistii " astia, si asa a aparut miscarea Death to the world.

Ai mare dreptate. Una e sa asculti Immolation, cu albume ca de pilda, "Dawn of Possession" si altceva Death sau Bloodbath. Personal ascult orice in afara de manele, care sincer mi se par un amestec de urdori, puroi si voma a muzicii. De pilda, imi place mult pagan metal, cu linie melodica de rock simfonic si cu referiri in texte la stravechile religii ale popoarelor si triburilor disparute (acum Iuliu si Alin o sa imi pocneasca una frateasca dupa ceafa :) ).