View Single Post
  #17  
Vechi 18.05.2008, 00:16:57
Carmen26 Carmen26 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.12.2007
Mesaje: 18
Implicit

Citat:
În prealabil postat de irini
Sunt noua pe acest forum, desi pe site intru destul de des. Am ales sa scriu aici in urma unei experiente nu tocmai placute in ideea de a cunoaste si de a ma imprieteni si cu alte persoane care il cunosc pe Dumnezeu.
Am terminat Teologia si anul acesta termin si Finante Banci.Povestea mea este in legtura cu o realatie ce a durat 2 ani si ar fi trebuit sa se implineasca cu nunta in vara acesata; doar ca nu a fost asa si nu s-a implinit desi a fost planificata de 3 ori.
Eu sunt o fire binedispusa si care se bucura de orice, doar ca acum sunt putin confuza si de aceea mi-ar face sa placere sa stau de vorba si asa cunosc oameni noi.
As vrea sa va intreb unul lucru: credeti ca este posibil ca o relatie sa mearga daca cei doi nu au acelasi scop in viata? sau credeti ca se poate schimba un om in gadnire si in comportament dupa 27 de ani traiti fara Dumnezeu?
Draga Irini,
din proprie experienta iti spun ca daca te hotarasti sa faci pasul cu un om care nu crede ca si tine sau poate deloc, deci fara frica de Dumnezeu, va fi o lupta crancena...o cruce grea pt tine... Eu de bunavoie si nesilita de nimeni m-am inhamat la un astfel de jug, crezand ca, daca eu vreau sa traiesc toata viata cu el, fiind primul si singurul meu barbat, va fi bine, insa m-am "dat dupa el" si s-a terminat prost: a divortat si m-a lasat cu un copil de 3 saptamani; traiul fara frica de Dumnezeu poate crea monstruozitati din oameni, ai fi surprinsa... Eu l-am iubit mult si as fi facut orice pentru el, de fapt asa s-a si intamplat insa l-am lasat pe Dumnezeu la o parte, si asa o "crima" nu este admisa, deci ...suport consecintele :dontgetit:
Insa riscul exista si cel rau isi baga coada mereu sa iasa cum vrea el, si sa il munceasca pe cel care are ravna sa traiasca in credinta, asta sunt convinsa....
Cu mult post, rugaciune si rabdare se pot face minuni, sunt convinsa!!! Numai bine iti doresc si credinta multa :)
Reply With Quote