View Single Post
  #10  
Vechi 04.06.2010, 09:15:55
Florin Liviu
Guest
 
Mesaje: n/a
Thumbs up Sfant este Domnul

Iar eu nu am fost niciodata un virtuos ! M-am nascut si am crescut in epoca satanista a comunismului cand intrarea in biserica era neaparat un gest de curaj, care a distrus aproape toate reperele si valorile morale. Am pastrat insa cu sfintenie in inima amintirea minunilor lui Iisus cu speranta ca viata imi va permite cand ma voi opri din fuga bezmetica a tineretii sa ma bucur si sa le cunosc pe acestea si sa beau apa de la izvorul sfant. Si dupa mai mult de 30 de ani viata mi-a permis sa ma opresc din alergare si sa cunosc incetisor cele ziditoare pentru suflet si totul desigur dintr-o chemare launtrica neincetata care ma insotea incetisor, cu o voce numai de mine auzita, peste tot pe unde ma purtau drumurile. Si-am inceput incetisor sa pricep prin studiu individual lectii de viata pentru care imi alegeam profesori pe Sfintii Parinti si Dreapta Cale. Si ma definesc si ma implinesc mereu, ma observ si ma studiez si ma rog dupa noile criterii care au venit atat de tarziu in viata mea. Asa a fost viata mea, pacatosul, care am numele deasupra, sufletul pe tava si-am mai suparat uneori pe cineva.
Iar pe voi va sfatuiesc sa va acordati multe momente de liniste deplina si reculegere ampla caci activitatea frenetica nu este de la Dumnezeu ci mai degraba de la diavol.
Reply With Quote