View Single Post
  #17  
Vechi 29.07.2009, 18:41:02
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit Pai se pare ca Dumnezeu ne ajuta incontinu.

Citat:
În prealabil postat de ghemis Vezi mesajul
Ce inseamna la dumneata fapte reale?Toti care au trait faptele si evenimentele in vremea lor au scris si au lasat urmasilor lor.Asa s-a intamplat cu toata istoria omenirii,cu Vechiul si Noul Testament.Cat despre marturii despre existenta lui Iisus Hristos in documentele astea lumesti nu prea o sa gasiti pentru ca EL nu este din lumea asta,este fiul lui Dumnezeu(nu evreuevreu) nascut in popor evreu prin fecioara Maria.Dar cum v-am mai spus si in celalalt topic marturii ale existentei Lui veti gasi la mormantul Lui,la raul Iordan,si in multe alte locuri.Doar sa aveti bunavointa sa cautati.Dumnezeu sa va ajute!
Mormantul Lui la raul Iordan ? Despre cine scri? Unde exact? Ca dupa cum stiu eu, El nu are mormant.
Azi, raul Iordan este numai un paraias mic si nu cu mult mai mare a fost dintotdeauna. Botezurile care diferite biserici fac la pelerinii crestini se fac in lacul Tiberiada care face de fapt parte din parcursul Iordanului. In anii de seceta,deoarece facem uz cu apele Lacului,albia Iordanului la iesirea din lac spre sud ramane uscata.Nivelul lacului a scazut in urma a cativa ani de seceta cu aproape 5 metri.
Reply With Quote