View Single Post
  #16  
Vechi 15.07.2011, 00:41:28
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am serioase rezerve cu privire la cei care,in prezent,se erijeaza in judecatori.Dumneavoastra nu puteti judeca un aspect cu privire la credinta unui alt om decat daca dumneavoastra sunteti fara pata pe acel aspect.Altfel sunteti un fariseu,nu puteti da lectii cand inca nu ati inteles propria lectie.Mai mult decat atat,altii trebuie sa aprecieze cu privire la capacitatea dvs de a judeca,intrucat in caz contrar ati depune dvs marturie cu privire la propria dvs persoana ,ceea ce a mai facut un singur om in istorie si banuiesc ca stiti cum il cheama.
Aspectul care ma face sa privesc calm problema este unul de timp.Mai devreme sau mai tarziu si Scotianul si Mihnea Dragomir vor auzi ce spunea Apostolul ,,Caci toti trebuie sa ne infatisam inaintea scaunului de judecata al lui Hristos, pentru ca fiecare sa-si primeasca rasplata dupa binele sau raul pe care-l va fi facut cand traia in trup. "(II Corinteni 5:10).Iar in acel moment nu va fi nimic care sa nu fie stiut sau judecat,dar nu de catre noi.Inclusiv ce am vorbit noi azi va fi judecat.PS:Daca Apostolul Petru are cheile atunci as tacea chitic la faza cu lapsul.Cenusa-n cap,sac gaurit si mea culpa :)
Trebuie sa ma culc,maine muncesc din greu,si pe timp de criza si pe canicula.Puteti sa-mi judecati spusele cum vreti.Nu veti auzi din partea mea,ars fiind pe rugul desertaciunii virtuale,decat,eventual,cuvintele lui Ian Huss pe rug: ,,Sancta simplicitas". :) O seara placuta in continuare,in acest Sanhedrin al internetului.

Last edited by Scotland The Brave; 15.07.2011 at 00:51:03.
Reply With Quote