View Single Post
  #237  
Vechi 11.02.2021, 18:38:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

@Petru7

Vrea sa te eticheteze ca pe mine.
Cu asta se ocupa lumea si mai marii ei, ce nu e al ei si nu poate ea stapani incearca sa distruga, sa compromita, etichetand ca sa fie socotit ca rau. Asa m-au etichetat pesubiectul asta la fiecare postare dandu-se victime impreuna cu BOR si cu toata ortodoxia in ciuda faptului ca ei ca niste stapani de sclavi osandesc si hulesc la fiecare postare si la fiecare propozitie. Asa stiu sa dialogheze cei trei magi de la apus, AlinB, Igor si gpalama, "veterani", "teologi" si foarte "ortodocsi". Spiritul de turma se ia dupa ei. In lipsa argumentelor baietii cu ochi "albastrii" ataca la persoana si eticheteaza ca omul, cititorul sa se ia dupa etichete si oamenii sa-si aminteasca de tine prin intermediul lor asa ca niste porecle. Culmea e ca dupa astfel de comportamente tot ei au cerut in cor bannarea mea si iata acum unul din ei sustine ca tot eu ma dau victima. E greu sa dialoghezi cu niste lupi imbracati in haina de teologi care la fiecare postare te face sectant, eretic, satana, troll, prost, confuz, aburitor, incurcat, rau, hulitor, prigonitor al ortodoxiei, ca am alte dogme, ca put, ca nu ascult, ca-s nebun, ca decredibilizez, ca distrug, ca batjocuresc, ca arunc cu laturi... etc.

Dumnezeu vede faptele si dincolo de etichetele puse de lume iar ortodocsii adevarati nu se iau dupa etichete ci dupa inima omului si dupa faptele lui. O inima de lup ascunsa sub o haina de mare credincios e vadita de rautatea din ea.

Sa tot repeti ca o moara stricata niste rautati si niste rezvratiri ca ale lui Datan, Core si Abiron la adresa unor nevinovati ca cei din sCNI si la adresa celor 7Tr.Ap vrand cu tot dinadinsul ca oamenii sa se uite la etichete e ceva foarte urat si rau.

Voi cei ca @gpalama, Lasati oamenii sa auda glasul Trambitelor Ortodoxe!

Prin fiecare inger-om-Trambita a suflat Hristos sprijinind si intarind ortodoxia in lupta ei cea buna cu lumea, cu satana si cu antihristul! Acum lupta e si mai grea iar unii straini ar vrea sa ne luam dupa etichete papusind niste orbi ca sa creze frica si teroare pentru a nu beneficia de ajutorul divin.

Credeti in cele 7Tr.Ap Ortodoxe si cititi CLD ca sa puteti lupta cu lumea condusa de ingerii cazuti si plina de pacate! Vremurile sunt foarte grele!

Totusi ar trebui sa ne intoarcem la subiect. Asa ca inchid paranteza.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa