View Single Post
  #659  
Vechi 09.05.2012, 12:32:16
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de JoyDivision Vezi mesajul
exact ce am zis eu! repet, poate nu s-a inteles: cum ar putea fi miscarile carismatice, ma rog, de reinnoire carismatica o legatura intre catolici si penticostali (ca sa fac precizarea), din moment ce invataturile carismatice si anume evanghelia prosperitatii dar si altele (hirotonia femeilor) nu le gasim nici la catolici nici la penticostali?
Doamnă, vă rog să citiți din nou postarea fratelui Theodor. Dumnealui nu s-a referit la mișcările carismatice în general, ci la Mișcarea de Reînnoire Carismatică din Biserica Catolică !

Iar Mișcarea de Reînnoire Carismatică din Biserica Catolică n-are nici în clin, nici în mânecă, cu teologia prosperității !



Citat:
În prealabil postat de JoyDivision Vezi mesajul
dar nu are nicio consistenta acest "ceva", pentru ca acest umil "ceva" este comun si cu miscarile spiritiste, samanice, de tip ocult (si acestia vorbesc in limbi si au vedenii), deci nu mi se pare absolut deloc relevant!
Acest "ceva" este reprezentat de darurile Duhului Sfânt. Dacă dumneavoastră apreciați că vedeniile șamanilor sunt de la Duhul Sfânt, e problema dumneavoastră.