View Single Post
  #225  
Vechi 06.06.2010, 13:51:58
valentinalogo's Avatar
valentinalogo valentinalogo is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.06.2009
Mesaje: 18
Unhappy Bal..bal...Bal...

Citat:
În prealabil postat de Callyope Vezi mesajul
Vasilik, uite deja suntem doua care vrem sa te ajutam cu lucrarea, asa ca ia-o usor, calmeaza-te si spune-ne exact ce aume iti lipseste si unde nu te descurci. Sper ca ai luat restantele...

Valentinalogo nu stiu ce anume te necajeste, nu iti spun sa ai rabdare sau sa insisti asta deja o stii deja, nu are importanta ca te-ai "balbait" si nu ai stiut sa iti spui rugaciunea, eu singura rugaciune pe care o stiu este "Tatal, nostru!" , dar o spun de fiecare data de cateori am probleme, mi-e frica sau sunt in incurcatura, ma linistete si ma ajuta. Dupa operatie am fost la Duhovnicul meu de la Radu-Voda, care mi-a spus "Ai vazut, Dumnezeu nu este rau, din cand in cand ne mai da cate una ca sa ne schimbam, sa realizam unde gresim, ca sa ne faca sa ne intoarcem la el." Poate si tu ai nevoie sa te schimbi, sa indrepti ceva...poate ceva nu faci bine...Mergi din nou la Manastirea Radu Voda si stai de vorba cu un duhovnic, el stie sa iti explice multe lucruri pe care nu le intelegi.

Multumesc, Callyope pentru sugestie, astept aceasta vacanta sa ma pot linisti/regasi poate intr-o manastire cu ajutorul lui Dumnezeu si apoi cu siguranta am sa vorbescv cu un duhovnic, dar acum daca as vrea sa fac acest lucru nu as putea spune decat tot "bal...bal.."
Doamne ajuta-ne pe toti!
Reply With Quote