View Single Post
  #3  
Vechi 09.06.2008, 17:50:21
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ghibi79
eu si sotul meu am trait in concubinaj 8 ani, ne-am casatorit de noua luni.totul parea perfect, ne intelegeam foarte bine, acum o luna mi-a spus ca are pe altcineva de 8 luni si s-a mutat cu ea. eu il iubesc enorm de mult, vreau sa pot sa-mi refac casnicia, el nu vrea sa bage divort dar nici acasa nu vine. ce pot sa fac? am trimis acatiste la 2 manastiri, am pus acatiste la mai multe biserici, ma rog in fiecare zi si merg la biserica in fiecare zi si ma rog . eu am incredere ca Dumnezeu nu ma va lasa. ajutati-ma cu un sfat va rog, sunt disperata.
Of of..
Nu stiu ce se petrece cu casniciile astea. Cunosc multe cupluri stau citiva ani in concobinaj si apoi se casatoresc si in scurt timp se despart. Nu ai ce face las sa decurga lucrurile cum o vrea Domnul. Tu ai grija de tine si nu forta nota dragoste cu forta nu se poate Domnul stie mai bine. Iti da rau ca sa ajungi la bine poate asa a fost sa fie, ar fi mai greu daca ati avea copii.Stii cum spunea mama mea"nu fugi dupa caruta care nu te asteapta"
Reply With Quote