View Single Post
  #40  
Vechi 16.08.2019, 14:37:21
MGTOW4life
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu tot ce am vrut să arăt este ca există un tipar. Si anume comportamentul unui copil razgaiat si nesigur cu suzeta în gură ce strigă în pustiu "Eu sunt Domnul". Dar voi nu stiti cât de mult a suferit Femeia Sa datorită nesiguranței barbatiei Lui cât și a geloziei. Modul în care a pedepsit-o arată o lipsă totală de respect față de Ea. Despre ce vorbesc? Ei bine există un verset unde Domnul spune că a pus heruvimi cu sabie de foc ca sa păzească drumul către pomul vieții:

Facerea 3:24
24.Și izgonind pe Adam, l-a așezat în preajma grădinii celei din Eden și a pus heruvimi și sabie de flacără vâlvâitoare, să păzească drumul către pomul vieții.

Dar ceea ce nu spune este ca acei 2 heruvimi au fost puși în Femeia Sa. Din energia Femeii Sale si a focului Sau a creat dualitatea acest sarpe cu dublă personalitate (androgin) având doi heruvimi ca si "gardieni" ai drumului către pomul vieții(unirea dintre El și soția Sa). A facut asta pentru a înșela neamurile si mai ales elitele ce stăpânesc lumea si venereaza "zeul" androgin ~ șarpele ~ dualitatea, dar care evident ca se ascund de ochii lumii și impun prin propagandă transsexualismul.
Suferința Ei datorată comportamentului infantil al Lui a dus la moartea pe cruce. Asta i a cerut Ea Lui, dacă cu adevărat o iubește și dacă mai vrea să fie cu Ea sa moară pe pământ în chinuri. Sa ii arate ca ii pasă, să sufere până la ultima picătură de sânge pentru Ea având în vedere ce i a făcut în spirit. Restul este o chemare prin credință la nunta Lor în împărăția care va veni ...

Iar scuza penibilă cu "nu e bine tradus textul" nu duce decat la confuzie. Dacă nu putem accepta o traducere universală a unui text în mai multe limbi atunci hai sa ne băgăm toți capul în pământ ca strutii si sa ne mințim ca Dumnezeu e asa cum îl creăm noi în mintea noastră.
Reply With Quote