Subiect: ....
View Single Post
  #1  
Vechi 16.08.2010, 16:35:57
luminita- luminita- is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 180
Implicit ....

Buna ziua....nici nu stiu cum sa incep.Va rog sa nu ma luati in ras,dar,de ceva vreme(cam de pe la inceputul anului)am o stare foarte proasta.In primul rand nu ma simt bine in pielea mea,parca nu sunt buna de nimic.De cate ori am incercat sa ajut,mi-a iesit exact invers fata de intentia mea.In timpul scolii aveam stari foarte proaste pentru ca stateam toata ziua in banca si eram suparata din cauza asta.Incercasem sa-mi rup banca,sa fac gaura in parchet in scopul de a atrage atentia asupra mea si speram sa ma intrebe cineva de ce am facut asta,dar nimeni nu m-a bagat in seama,parca nu as fi facut nimic.Acum ca mai e putin ma gandesc cu groaza ca trebuie sa o iau de la capat.Ma gandeam de multe ori ca sunt eu urata,proasta,enervanta si din cauza asta nu am prieteni.Cred ca nici daca as plati pe cineva nu ar sta langa mine.Odata am vrut sa plec si de acasa numai ca sa ma intrebe cineva de ce am facut asa si ca sa vine vreun coleg sa vorbeasca cu mine(pus de diriga bineinteles ca altfel....pot sa mor ca nu ma baga nimeni in seama)dar proasta am fost eu ca nu am facut nimic...deja m-am saturat ca toate persoanele pe care le cunosc si cu care vorbesc sa fie numai dupa internet.Din toata lista de mess doar 2-3 din 100 ii cunosc in real,restul sunt de pe net luati.Din cauza asta cred ca e ceva cu mine,sunt eu insuportabila in vreun fel dar nu pot sa-mi dau seama cu ce.Acum cat a fost si mai e vacanta stau aiurea...fac eu treaba in casa dar mai simt si nevoia de altceva adica de prieteni,de oameni cu care sa vorbesc.Afara ies numai cu mama si de cate ori ii zic ca nu mai vreau asa si ca m-am saturat ea imi zice ca ce o sa mai regret eu si ca asa e cel mai bine.De asta cred ca sa ai prieteni este un pacat cu toata sa simt nevoia de asa ceva.Am citit undeva pe internet si mi-a venit ideea sa impart hartiute cu id-ul meu si asa sa mai ma bage lumea in lista dar mai apoi m-am gandit ca nu e bine asa si nu am facut asa,dar totusi....cativa mi-au zis sa ma duc vreau si eu prieteni,vreau si eu sa ma simt folositoare cu ceva.Cum pot sa obtin lucrurile astea?Am incercat pe net sa ofer sfaturi dar lumea nu m-a bagat in seama sau mai rau am deranjat pe siteurile alea,deci nu sunt binevenita oriunde si sunt eu insuportabila.Cativa mi-au spus sa ma duc la Biserica dar mi-e teama pentru ca acolo sunt considerata inferioara si oricum un om care e la inceput de drum nu e bine privit de ortodocsi pentru ca in Ortodoxie se intra cand deja esti pregatit adica dupa 30 de ani,altfel te critica toti.
Pe parinti ii enervez toata ziua ca stau degeaba si tot eu cad prost ca de ce nu-mi gasesc ceva de facut,dar ei nu ma lasa,deci degeaba mi-asi gasi eu.Tot ei zic ca de ce sunt nervoasa.Degeaba stau in fata calculatorului cand eu simt nevoia de oameni reali,de prieteni,sa ma simt utila cu ceva nu doar cu un clik.E chiar asa de grav?Este ceva normal sau deja a devenit obsesie?M-am gandit sa plec de acasa dar cred ca asta e pacat,cum altfel sa obtin ceea ce vreau?Daca i-am zis mamei ca plec a inceput sa tipe la mine ca imi place sa ajung pe strazi,dar nu e vorba de asta,eu vreau sa plec de acasa ca sa atrag atentia,ca sa o fac pe mama obligata sa-mi gaseasca oameni cu care sa vorbesc sau sa faca ceva sa ma simt bagata in seama,folositoare si sincer alta metoda chiar nu gasesc.Uneori ma gandesc ca e mai bine fara mine ca sunt un parazit oriunde m-asi duce,nu sunt capabila de nimic decat sa enervez.E mai bine fara mine oriunde chiar si in Biserica.
Ma scuzati de exprimari dar m-am gandit ca poate aveti alte idei cum as putea sa ma schimb sau sa atrag atentia asupra mea in mod pozitiv.
Reply With Quote