Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.08.2012, 20:44:06
cred_cu_adevarat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Pentru vizite de studiu finantate, schimburi de experienta in strainatate

Azi am completat un formular pentru cineva care doreste sa mearga in strainatate printr-un astfel de program. Poate va intereseaza.

Sunt multe programe care, precum se poate vedea si in ghid, nu au criterii de selectie complicate, iar procedura de aplicatie e destul de simpla - un simplu formular de candidatura, un cv atasat si cam atat. Daca ati merge undeva dar nu stiti unde, exista si o brosura in care se prezinta evenimentele internationale promovate pentru doritori - sunt tot felul de ateliere de lucru. Se poate merge si la altele, selectate de aplicant, doar sa demonstreze ca il ajuta in dezvoltarea lui proprie - ca profesor, ca formator, ca persoana care lucreaza cu oamenii in anumite domenii etc.

Sumele primite nu sunt chiar atat de mari, dar sunt suficiente, iar daca sunt doritori sa participe la conferinte internationale, sa faca un schimb de experienta, poate merita

Site-ul este unul din cele mai complicate - nu inteleg de ce e structurat astfel - (dar daca perseverati si aveti "norocul" sa descoperiti documentele necesare pentru a aplica :), veti vedea ca nu sunt numeroase).

http://www.llp-ro.ro/llp.php?id=107&d=46&menu=72

De asemenea, aici e un astfel de ghid:

http://www.llp-ro.ro/userfiles/Apel_GRU_2012.pdf

Succes pentru doritori!

Doamne ajuta!

Last edited by cred_cu_adevarat; 30.08.2012 at 20:46:17.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaminte pentru cei din strainatate Va_iubesc Umanitare 9 07.01.2010 02:03:50
Ce inseamna pentru voi a trai in strainatate? Fani71 Generalitati 250 01.12.2009 22:53:20
Pentru romanii din strainatate, si nu numai! simona Stiri, actualitati, anunturi 2 24.10.2009 12:25:23
23 canale romanesti pentru cei din strainatate patinina34 Stiri, actualitati, anunturi 4 10.08.2009 19:26:26
Radio-Romania pentru cei din strainatate patinina34 Stiri, actualitati, anunturi 0 25.01.2009 06:26:08