Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.07.2008, 11:44:28
silvika silvika is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2008
Mesaje: 4
Implicit

buna ziua!
nimic nu e intamplator...
de 2 zile m-am inregistrat pe un site matr.
ca o ispita cum intru la calc ma duc direct acolo.
ma bucur ca v-am gasit!
nu pot sa cred!
eram atat de nemultumita de mine!
ascultam slujba la tv trinitas.,tb sa ma intalnesc cu o colega la biserica ,dar m-a sunat ca pleaca la mama ei care nu se simte bine,asa ca....
am ramas sa ascult la tv.
ce mare era tentatia de a intra din nou ACOLO!
dar nu se facea ,in timp ce ascultam slujba .
am intrat aici.
sa va povestesc?
da , m-am conversat ,chiar 1 ora .
dar daca nu se ajunge la ce cauta de fapt baietii -e cam de rau-se lasa cu jigniri....
nu pot sa spun ca n-o sa mai intru.e prea interesant.
eu am o cunostinta care se casatoreste cu cea cu care se conversa pe net.
................

Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.07.2008, 11:58:51
radudb radudb is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2007
Mesaje: 7
Implicit

Ai grija soro de sufletul tau sa nu cazi in patima ispitei. Eu intru pe site-urile sociale petru a cunoaste persoane noi doar pentru a schimba cateva vorbe pe internet. Trebuie sa reusesti sa te controlezi de la ispitele de pe interntet pentru ca sunt peste tot. Dulce este pentru trup o discutie mai fierbinte si cat de amara este pentru suflet. Pot zice ca este o moda acum sa-ti gasesti jumatatea pe internet pentru ca ne este mai usor sa avem o discutie mai deschisa sub protectia anonimatului si astfel se ajunge mai usor la sentimente. Dar este un teren minat acest drum pentru mine...Sut oameni si oameni si marea lor majoritate isi urmaresc sopurile si nu le pasa cu adevarat de noi.

Minunata este intelepciunea cea adevarata!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.07.2008, 15:40:34
7th_Brigade_TzHL 7th_Brigade_TzHL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.03.2008
Mesaje: 478
Implicit

Asha sunt persoanele pe care le vei intalni pe acele site-uri:

Solomon 7
10. Si iata o femeie il intampina, avand [color=red]infatisare de desfranata[/color] si cu [color=red]prefacatorie in inima[/color];
11. [color=red]Apriga[/color] si [color=red]de netinut in frau[/color], [color=red]picioarele ei nu se mai odihneau in casa[/color];
12. Cand in casa, cand afara, [color=red]stand la panda langa orice colt[/color].
13. Ea il apuca si-[color=red]l saruta[/color] si cu o cautatura obraznica ii zise:
14. "Trebuia sa [color=red]aduc jertfe de pace[/color]; astazi am implinit fagaduintele mele;
15. Pentru aceasta am iesit in intampinarea ta, ca sa te caut si iata ca te-am gasit.
16. Cu scoarte am gatit [color=blue]patul meu[/color], cu asternuturi de in din Egipt,
17. Cu miresme am stropit [color=blue]patul meu[/color], cu mir, aloe si chinamon.
(...)
24. Si acum, fiule, asculta-ma si ia aminte la cuvintele gurii mele!
25. Inima ta sa nu se plece spre caile ei si nu te rataci pe potecile ei,
26. Caci ea a ranit pe multi si pe foarte multi i-a omorat.
27. Casa ei sunt caile iadului, care duc la camarile mortii.


Mai exact... pe acele site-uri vei gasi persoane care nu au mintea deschisa spre relatii normale in care oamenii se intalnesc la un suc sau ies la o plimbare pt a construi o relatie de cunoastere in vederea casatoriei, ci vei gasi acolo indivizi si individe care sar peste etape, care atrag spre pangarire in relatii premaritale.

Standardele de moralitate de pe acele site-uri cred ca is tot asha de ridicate ca in vremea greciei antice si in vremea orgiilor in cinstea zeilor.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 01.08.2008, 14:17:41
Casiana Casiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.06.2007
Mesaje: 102
Implicit

Doamne ajuta!
Mai fetita daca ai sa stai in fata calculatorului si nu ai sa socializezi nu ai sa te mariti niciodata!
Incearca sa iesi la un suc cu o prietena undeva pe o terasa.... asa ai sa vezi pe unu pe altul si ai sa cunosti baieti.... suna un pic cam aiurea dar aceasta e realitatea.... nu vine nimeni la usa sa te ceara de nevasta pentu ca stie ca tu esti o fata plina de virtuti....
Iesi in lume ca sa poti sa cunosti baieti si sa te poti casatori caci altfel nu o sa te casatoresti.
Baietii vor sa vada sa admire caci chiar daca cei din jur o sa ma critice nimeni nu se apropie daca nu ii place, iar in spatele unui monitor nu stii ce psihopat se ascunde.
Lasa siturile de genu si iesi mai bine la o terasa cat maie cald si frumos.....

Reply With Quote
Răspunde