Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.06.2010, 18:44:01
sunsray
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Neobisnuit

Se pot observa doua siluete de lumina foarte clar

http://angelinspir.ro/despre-ingeri/...nui-copil.html
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.06.2010, 18:47:13
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

E din Rusia filmulețul și nu i-aș zice 100% adevărat. Nu cunoaștem valoarea sa de adevăr. E și pe http://video.crestinortodox.ro/BIyla...usia_2007.html

Citez:
„Adormirea ucenicei (Rusia 2007) - este un clip video facut pe telefonul mobil in Rusia. Diferita de stralucirea soarelui, lumina puternica ce se observa aparand deasupra blocului unde locuia o femeie ce tocmai a adormit, ucenica a unui mare staret rus adormit si el intru Domnul, coboara si intra prin acoperis si prin peretii blocului si ridica la cer sufletul cel luminos al ucenicei. Este staretul care a venit sa-si duca ucenica in Imparatia Cerurilor. La sfarsit se observa deslusit cele doua lumini, ce au silueta ingereasca si 2 aureole luminoase ce strapung cerul si-l boltesc.”

Apropo, nu mai da crezare la angelinspir.ro, site-ul se află în afara duhului Ortodoxiei, este păgân. Că mai au și conținut normal asta e altceva.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!

Last edited by colaps; 26.06.2010 at 18:50:27.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.06.2010, 20:26:44
sunsray
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

mie mi-a placut si am zis sa trimit si altora
se vad clar cele doua siluete ca de om, iar ele sunt in miscare fata de celelalte obiecte.
e frumos
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.06.2010, 03:00:14
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

E frumos facut dar sa stii ca e trucat, sigur ca exista ingeri, dar cum se face ca tocmai ce filma omu exact atunci, plus ca aceste lucruri nu se vad, decat ei vor se pot lasa vazuti.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.06.2010, 16:18:31
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Question hmmm

da, asta ma intrebam si eu.cum de filma EXACT atunci, exact acolo, acoperisul?hmmm?????????
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.06.2010, 16:24:01
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Zice ca nu i-a vazut cand filma, doar acasa, cand revedea filmarea...
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.06.2010, 16:24:51
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
E din Rusia filmulețul și nu i-aș zice 100% adevărat. Nu cunoaștem valoarea sa de adevăr. E și pe http://video.crestinortodox.ro/BIyla...usia_2007.html

Citez:
„Adormirea ucenicei (Rusia 2007) - este un clip video facut pe telefonul mobil in Rusia. Diferita de stralucirea soarelui, lumina puternica ce se observa aparand deasupra blocului unde locuia o femeie ce tocmai a adormit, ucenica a unui mare staret rus adormit si el intru Domnul, coboara si intra prin acoperis si prin peretii blocului si ridica la cer sufletul cel luminos al ucenicei. Este staretul care a venit sa-si duca ucenica in Imparatia Cerurilor. La sfarsit se observa deslusit cele doua lumini, ce au silueta ingereasca si 2 aureole luminoase ce strapung cerul si-l boltesc.”

Apropo, nu mai da crezare la angelinspir.ro, site-ul se află în afara duhului Ortodoxiei, este păgân. Că mai au și conținut normal asta e altceva.
Filmuletul asta a mai fost pe forum si a generat dispute aprinse.
Nu pot decat sa ma bucur vazand ca exista si oameni care sa nu intre in extaz cand vede astfel de facaturi.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 27.06.2010, 16:26:29
Laur28's Avatar
Laur28 Laur28 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.06.2010
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Eu imi pun alta intrebare: de ce de la 0:30 cand ingerul se ridica la cer pana la 0:42 camera in loc sa-l filmeze pe el (cum cred ca orice om ar fi facut in momentele alea) sta fixa pe locul care trebuia surprins intrarii si iesirii ingerului? A iesit, gata..nu mai filmezi acoperisul. Ca nu-i nimic acolo, nu?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 27.06.2010, 16:45:02
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laur28 Vezi mesajul
Eu imi pun alta intrebare: de ce de la 0:30 cand ingerul se ridica la cer pana la 0:42 camera in loc sa-l filmeze pe el (cum cred ca orice om ar fi facut in momentele alea) sta fixa pe locul care trebuia surprins intrarii si iesirii ingerului? A iesit, gata..nu mai filmezi acoperisul. Ca nu-i nimic acolo, nu?
Ba chiar pe la secunda 36-37 camera se lasa in jos, de parca ar vrea sa filmeze copacii din fata blocului.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 27.06.2010, 16:49:34
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Deci, cum spuneam, ingerii nu au devenit vizibili decat cand pe pelicula. Nu erau vizibili in timp ce omul filma. De aceea nu i-a urmarit.
Putem gasi alte puncte slabe, asta e rezolvat. :)
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
Răspunde